ŠportZdravie a krása

Ako ísť prvýkrát do fitka alebo nebojme sa začať cvičiť

ako ísť prvý krát do fitkaÍsť prvýkrát do fitnes centra môže byť veľmi stresujúci zážitok. Skoro každý je pred prvou návštevou vo fitku bola aspoň trošku nervózny/á. Mnoho ľudí rieši, či budú vedieť čo majú robiť alebo či nebudú vyzerať hlúpo. Takáto maličká nervozita sa zvyčajne týka žien. Takáto nervozita je úplne zbytočná a vôbec o nič nejde, veď každý z návštevníkov tam bol raz prvýkrát. V tomto článku vám poradíme ako ísť prvýkrát do fitka.

Zo všetkého najskôr je potrebné vybrať fitnes centrum kam pôjdete. V malom meste väčšinou nie je moc na výber, ale vo veľkých mestách býva možností na výber z rôznych fitness centier veľmi veľa. Niekto radšej zvolí menšie fitko, ja mám radšej väčšie centrá, kde býva väčšia anonymita návštevníkov.

Pre naozaj hanblivé ženy, ktoré neznesú, aby sa na ne pri cvičení pozerali cudzí muži, sú ideálne čisto len ženské fitnes centra.

Z webových stránok zistíte, čo dané fitness centrum ponúka, akú má otváraciu dobu a koľko stojí vstupné. Pozrite si tiež fotogalériu, aby ste mali aspoň trochu predstavu o tom, ako to tam vyzerá. Naplánujete si čas prvej návštevy a telefonicky si dohodnete trénera.

Cvičenie prvýkrát s trénerom

Trénera by si mal zaobstarať a využiť každý, kto vo fitku ešte nikdy nebol a vôbec netuší ako sa na posilňovacích strojoch cvičí. Tréner nás zoznámi so strojmi, ktoré vo fitku majú, a ukáže nám, ako správne cvičiť a s akou záťažou.

Čo si vziať so sebou do fitka?

fitko trenerDo fitka potrebujete pohodlné športové oblečenie a pevnú športovú obuv.

Ďalej si zabaľte sprchový gél, šampón, antiperspirant, hrebeň a dva alebo radšej tri uteráky – jeden do sprchy, druhý sa používa pri cvičení pod seba a tretí sa bude hodiť na utieranie potu z čela.

A nezabudnete tiež na dostatok vody na pitie.

Priebeh návštevy vo fitku

A ako to vo fitku prebieha? Najprv sa nahlásite na recepcii, tam nám vysvetlia kde majú šatne, sprchy, skrinky na uloženie veci, atď. Zaplatíte vstupné a dajú vám kľúčik od skrinky. V šatni sa prezlečiete, vezmete si pitie a ostatné veci zamknete do skrinky.

Vypnete mobil alebo aspoň zvonenie a s chuťou na to. Počkáte ako sa vás ujme dohodnutý tréner a necháte na ňom, aby vám ukázal čo a ako ďalej. Prvá návšteva je skôr zoznamovanie a preto sa rozhodne nenapínajte a nepreťažujete sa, inak sa do fitka už nikdy viac nevrátite.

fitness centrumCvičenie vo fitku má svoje pravidlá. Každá hodina začína zahriatím, napríklad  jazdou na rotopede, a potom nasleduje cvičenie. Na stroje a lavice si pod seba z hygienických dôvodov dávajte uterák, aby ste po sebe nenechávali mláčky potu.

Všetky stroje a náradie, ktoré používate, vždy vráťte do pôvodného stavu, činky upracete na svoje miesto a vôbec vo všeobecnosti po sebe nenechávajte neporiadok.

Nakoniec nikdy nesmie chýbať poriadne pretiahnutie svalov. A potom už len pre veci do skrinky, pod sprchu, prezliecť sa, vrátiť kľúčik a hurá domov s dobrým pocitom, že ste niečo urobili pre svoje zdravie a postavu a nabudúce už sa nie je čoho báť.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button