Cestovanie

Ako sa orientovať po Španielsku?

mapa ŠpanielskaHlavný čas dovoleniek je v Španielsku v mesiaci august. Mnoho obchodov je zatvorených a cesty sú na začiatku a na konci mesiaca preplnené. Buďte pripravený nato, že ľudia v Španielsku radi odpočívajú a to od 14. do 17. hodiny. Prečítajte si článok ako sa orientovať po Španielsku.

Otváracia doba pamiatok v Španielsku

Väčšina pamiatok a múzeí je v pondelok zatvorených. V ostatných dňoch je otvorené od 10 h do 14, potom je prestávka do 17. h a otvára sa znova až od 8. hodiny.

Pre študentov

cestovanie po ŠpanielskuDržitelia karty ISIC tu majú tiež výhody, ako sú zľavy cestovného, ​​lacné vstupné do múzeí a galérií.

Informujte sa u každej pokladni.

Prenájom auta

Najvýhodnejší spôsob je zakúpenie letenky s prenájmom auta za jednu cenu. Prenajaté auto sa vo španielčina povie Coche de alquiler.

Ceny sa líšia podľa krajov a miest.

Spoločnosti – Avis, Hertz, Atesa

Cestovanie autobusom po Španielsku

Existujú tu len súkromné ​​spoločnosti ako je Autocares Juliá, čo je sprostredkovateľ pre Eurolines. Ďalšia je Alsina Graells, ktorá pokrýva južnú a východnú časť Španielska.

Cestovanie vlakom po Španielsku

MadridPonúka rýchlovlaky Talgo. Španielske železnice ponúkajú niektoré dni 10% zľavu, tieto dni sa nazývajú Días azules a v cestovných poriadkoch sú označené modro.

Cestovné lístky vo vlakoch Talgo a AVE sú najdrahšie. Tu si pripravte preukaz totožnosti, pretože ak máte pod 26 rokov opäť dostanete zľavu.

Cesta autom po Španielsku

Miestni vyžadujú, aby ste so sebou mali malý technický preukaz vozidla, zlé potvrdenie o uzavretom poistenej zodpovednosti z prevádzky vozidla a vodičský preukaz.

Ďalej pas alebo občiansky preukaz. Nálepku s medzinárodnou poznávacou značkou (SK). Ak nemáte červený trojuholník, náhradné žiarovky a lekárničku, hrozí vám pokuta.

Ubytovanie – hotely v Španielsku

Hotely sú označené písmenom H na modrom podklade a majú od 1 do 5 hviezdičiek.

Ceny sa pohybujú okolo 18 eur za noc, záleží na konkrétnej destinácií.

Ubytovanie – Paradores

Sú hotely spravované vládou a majú 3 až 5 hviezdičiek.

Je tu nutná rezervácia, toto ubytovanie je veľmi známe po celej krajine, ubytujú vás napríklad v bývalom loveckom zámku, kláštoroch a podobne.

Ubytovanie – Casas Rurales

Sú to vidiecke domčeky, ktorých majitelia prijímajú iba veľmi málo klientov a tiež len v hlavnej sezóne. Niektoré ponúkajú ubytovanie s raňajkami, alebo plnou penziou.

Ide tu o priateľské prijatie s domácou stravou za veľmi prijateľné ceny. Rezervujte prostredníctvom asociácie RAAR (Andalúzia), Turisverd (Katalánsko).

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button