Úvod / Cestovanie / Ako sa orientovať v ponuke zájazdov?

Ako sa orientovať v ponuke zájazdov?

ako sa orientovať v ponuke zájazdovPredprázdninový zhon po zájazdoch dolieha takmer na každého. Výhodné ceny na lukratívne destinácie, skvelé podmienky, všetko v cene … Predajcovia zájazdov uvádzajú v ponuke kadečo. Ako sa správne zorientovať v tom neprebernom množstve pojmov z ponúk zájazdov, vám priblíži tento článok. Máte radšej poznávacie zájazdy či iné typy zájazdov?

Čo robiť pred objednaním zájazdu


podmienky zájazduAko prvý, najdôležitejší krok pred objednaním zájazdu je si všetko poriadne prečítať a porozumieť tomu. Prečítať si podmienky, stravovanie, umiestnenie a pri akejkoľvek nejasnosti sa poradiť, skôr ako všetko zaplatím. Pri ľahostajnosti by ste mohli byť nemilo prekvapení.

Strava na zájazde

Veľmi dôležitá položka pri výbere zájazdu, ktorá vám v podstate hovorí, aké jedlo budete mať v cene, alebo či je stravovanie ponechané čisto na vás. Často bývajú k dispozícií len raňajky a to buď formou bufetu, švédskeho stola  alebo kontinentálne raňajky (pečivo, džem, syr, vajcia, toast atď.). Ale určite sa nájdu aj hotely, ktoré ponúkajú plnú penziu, všetky jedlá máte na hoteli. Je len na vás, čomu dáte prednosť.

Poloha a ubytovanie


Preštudujte si mapu oblasti a uistite sa, že je to presne tá oblasť, ktorú požadujete. Udávajú tu vzdialenosť od mora a niekedy aj od centra mesta alebo oblasti. Píšu presný počet lôžok, prípadne vybavenie izieb?

Cena

luxusne dovolenkové destinácie a zájazdyAsi najdôležitejší faktor pri výbere dovolenky. Avšak je nutné si zistiť, za čo presne platíme. Či iba za ubytovanie v hoteli, alebo aj dopravu. Je dobré si zistiť, či sú v cene započítané všetky palivové a emisné poplatky. Mnoho ponúk je mimo celkový zájazd, čiže je to len objednané v hoteli alebo apartmáne bez dopravy.

Veľa ľudí potom na internete prvých pár minút vyjavene pozerá, že sa napríklad na Kubu dostanú na dva týždne za 150 eur. Niekedy sa oplatí cestovať aj na last minute dovolenku.

Pozor na poistenie, niekedy býva v cene, väčšinou sa však dopláca na osobu za deň.

Typ zájazdu


Bývajú väčšinou pobytové, čím sa myslí normálna rekreačná dovolenka. Ďalej tu máme poznávacie zájazdy, ktoré majú za účel preskúmať určitú oblasť a navštíviť hŕbu lokalít. Bývajú väčšinou na pár dní do okolitých krajín ako je Rakúsko alebo Nemecko.

Snažte sa vybrať si čo najdôveryhodnejšiu cestovku. Dbajte na referencie, nepohŕdajte odporúčaniami známych. Pamätajte, že je lepšia cestovná kancelária s nejakou históriu, než úplne neznáma, hoci aj výrazne lacná. Mnohokrát sa stávalo, že sa cestujúci nedostali domov. Ak by ste neboli so zájazdom spokojný tak si prečítajte aj článok ako reklamovať dovolenku a zíde sa vám aj článok ako správne zbaliť kufor.

Ako sa orientovať v ponuke zájazdov?
5 (99.29%) 28 hlasov


Mohlo by vás zaujímať

Ako spoznať Neapol za 3 dni

Ako spoznať Neapol za 3 dni?

Vidieť Neapol a zomrieť. Neapol je mesto jedinečných krás, kde ešte aj dnes môžete pocítiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *