Cestovanie

Ako precestovať Drážďany?

cesta do drazdanDrážďany sú hlavným mestom Saska, ležia v podhorí Krušných hôr a Labských pieskovcov na rieke Labe. Labské údolie s Drážďanmi bolo v roku 2009 vyhlásené pamiatkou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto samo je perlou barokovej architektúry aj napriek tomu, že bolo vo februári 1945 takmer zničené bombardovaním. Preslávené sú v Drážďanoch vianočné trhy, ale vašu návštevu si mesto zaslúži po celý rok. 

Doprava do Drážďan

Do Drážďan sa dá cestovať rôzne, autom, autobusom, vlakom, lietadlom ale aj loďou, záleží preto len na vás, ako tam chcete ísť. Pekné ubytovanie v Drážďanach nájdete na stránke booking.com

Čo navštíviť v Drážďanach?

Dominantou mesta Drážďany je luteránsky kostol Panny Márie z rokov 1726 až 1743. Kostol potom ležal od roku 1945 v troskách, až sa v roku 1992 začala jeho rekonštrukcia, ktorá trvala 12 rokov. Ďalším monumentom je rímskokatolícka katedrála Najsvätejšej Trojice, známa ako Hofkirche. Kostoly určite stojí zato navštíviť.

dovolenka drazdanyMilovníci umenia mieria do Zwinger, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie galérie na svete. Rafaelova Sixtínska Madona je snáď najväčším lákadlom.

Sú tu zbierky porcelánu s plastikami z manufaktúry a s dielami J. F. Böttgera, ktorý je vynálezcom bieleho tvrdého porcelánu, ale mimo obrazárne sú tu aj Starí majstri a Matematicko-fyzikálny salón.

Prechádzka mestom môže začať pri Labe s mostami a výhľadom na druhú časť mesta za riekou. Dôjdeme k Zámockému a divadelnému námestiu, kde za divadlom zahneme doprava a vstúpime do parku za Zwinger.

Obídeme ho a ulicou Menších bratov vstúpime do starého mesta, ktorého osou je Zámocká ulica.

Zámockou ulicou dôjdeme k areálu kráľovského paláca (Residenzschloss), ktoré je svetoznámym múzeom so zbierkami saských kráľov. V Albertini sa zase nachádza Galéria Noví majstri. Z ďalších múzeí môžeme v Drážďanoch odporučiť múzeum dopravy, múzeum prehistórie a etnológie alebo unikátne hygienické múzeum venované oblasti zdravia a medicíne. A konečne navštívte aj múzeum Karla Maya. 

Ostatné atrakcie a okolie mesta

vylet do drazdanÍsť do Drážďan a chodiť celý deň po múzeách je veľmi únavné, preto si vyberte len niektoré, ale inak je mesto plné obchodov, je tu mnoho športových možností a takisto aj cesta do okolia vás nadchne, napríklad vodný zámok Moritzburg, pri ktorom sa točila známa Popoluška, a úžasný Pillnitz.

Drážďany sú barokovou perlou na Labe s krásnym okolím, napríklad pevnosť Königstein, mesto porcelánu a pamiatok Meissen a ďalšie. Môžeme tu toho nájsť mnoho, napríklad aj stopy dávneho slovanského osídlenia, ale dnes hlavne moderný svet dnešných Sasov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button