Cestovanie

Ako precestovať Jeruzalem?

cestovanie jeruzalemJeruzalem sa rozkladá v Judských horách na hranici Stredozemného a Mŕtveho mora, na okraji Judskej púšte. Leto je v Jeruzaleme horúce a suché, zima chladná a daždivá, občas tiež padá sneh. Pre židov je Jeruzalem veľmi posvätným miestom. Toto pramení z viery, že toto miesto si Boh vyvolil, aby tu prebýval. Navyše v jeruzalemskom chráme sa po tisíc rokov konala bohoslužba.

Čo je potrebné ak chcete precestovať Jeruzalem:

  • mapu mesta
  • sprievodca
  • cestovné doklady
  • fotoaparát
  • kamera

jeruzalem cestovanieAk je to možné, naplánujte si výlet na jar alebo na jeseň. Letá sú horúce a suché a zimy bývajú chladné a daždivé. Práve preto sú jar a jeseň miernymi a obľúbenými obdobiami. Jedinou nevýhodou tohto obdobia bude väčšie množstvo turistov.

Zaistite si letenku a ubytovanie v Jeruzaleme vopred. Najlepšie cez cestovnú kanceláriu alebo svojpomocne cez internet.

Použite stránky na porovnávanie hotelov a porovnajte možnosti ubytovania v Jeruzaleme. Napríklad booking.com.

Navštívte Staré mesto, kde sa nachádza Teple Mount, kde Mohamed vystúpil k nebu.

Židovská štvrť v Jeruzaleme

Židovská štvrť je najnovšia a pre toho, kto hľadá kúzlo staršej Palestíny môže byť trochu sklamaný. Ide o najmenšiu štvrť a je považovaná za najčistejšiu a najudržovanejšiu.

Moslimská štvrť si uchovala najviac starú atmosféru Jeruzalema a je príjemná na prechádzky. Je v nej množstvo krivých uličiek, dlhých trhovísk a zachovalých pamiatok.

Kresťanská štvrť – tu sa nachádza najviac na Bibliu odkazujúcich pamiatok. Navštívte chrám Svätého Hrobu. Mnohí veria, že kostol stojí na mieste, kde bol Ježiš ukrižovaný, pochovaný a vzkriesený. Niekde v týchto miestach bola Golgota (Lebka), kam s Ježišom ukrižovali ďalších dvoch odsúdencov.

pobyt v jeruzalemeHaifa je prístavom Izraela a hlavným mestom dištriktu Haifa. Všetky lode z Európy a zo sveta kotvia práve tu. Tým, ktorí prichádzajú do Izraela trajektom, bude Haifa s najvyššou pravdepodobnosťou bránou do Izraela.

Preskúmajte zvyšok Jeruzalemu. Mimo Staré Mesto nájdete prevažne východný arabský Jeruzalem a na západe obchodný Jeruzalem. Ďalej tiež nájdete pamätník holokaustu, Yad Vashem.

Užite si prvotriedne umelecké predstavenie na festivale Izraela od konca mája do polovice júna. Niektoré predstavenia sú zdarma, vrátane jazzu a detského predstavenia.

Iné blízke miesta v Jeruzaleme, ktoré stoja za to

Preskúmajte viac z tejto krajiny. Populárna destinácia je Masada, Mŕtve more a Eilat. Izrael má excelentný autobusový systém, ktorý vás dopraví kamkoľvek si budete priať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button