Cestovanie

Ako nevynechať krásy Viedne?

vianočné trhy Viedeň

Viedeň je ako hlavné mesto Rakúska Slovákom veľmi blízka, nielen geograficky, ale aj pocitovo. Vznik mesta siaha do čias rímskej ríše, kedy vznikla na mieste rímskeho vojenského tábora Vindobona. Neskôr sa stala sídlom habsburskej monarchie, ktorej súčasťou bolo aj Slovensko. Viedeň je plná historických pamiatok, ktoré stoja za to navštíviť, trebárs v adventnom čase, kedy môžete spojiť prehliadku mesta s vyhlásenými viedenskými vianočnými trhmi. Výlet určite neoľutujete a krásy Viedne si zamilujete.

Výber cesty do Viedne je na vás

Na cestu do Viedne sa môžete vydať buď vlastným autom, alebo vlakom. Obľúbené sú tiež rôzne jednodenné či viacdenné zájazdy organizované niektorými cestovnými kanceláriami. Z Košíc do Viedne je to po trase cez Budapešť cca 530  km.

Ak sa vyberiete zo Žiliny, je to cez Bratislavu len 275 km. Plánovať trasu môžete pomocou „plánovača trás“ na internete, alebo internetového cestovného poriadku. Ubytovanie v Viedni si môžete zarezervovať cez stránku booking.com

Vienna Card sa oplatí

Nočná Viedeň - čo nevynechaťPre pobyt vo Viedni je dobré si zaobstarať plánik všetkých historických pamiatok a ďalších zaujímavostí, aby ste žiadne krásy Viedne nevynechali.

Dobrou radou je zaobstarať si vopred zľavovú kartu „Vienna Card“ napríklad na „on-line nákup Vienna Card“, na ktorú môžete navštíviť viac pamiatok, budete mať zadarmo dopravu MHD a viac ako 200 zliav pri návšteve divadiel, múzeí či reštaurácií a známych viedenských kaviarní.

Romantická prehliadka mesta

Pri prehliadke Viedne by ste nemali vynechať najznámejšie a najnavštevovanejšie pamätihodnosti, ktorých zoznam a podrobný výklad ich história nájdete v slovenskom jazyku na internetových stránkach o Viedni.

Zaujímavým tipom, ako nevynechať krásy Viedne, je použiť napríklad koč ťahaný koňmi, ktorý s vami obíde najvýznamnejšie trasy.

Zámok Schönbrunn a jeho záhrady

Zrejme najznámejšou pamätihodnosľou je zámok Schönbrunn, kedysi letné cisárske sídlo. Prekrásny a rozsiahly zámok je obklopený nádhernými záhradami, ktoré lákajú na prechádzky a posedenie od jari do jesene.

Vo Viedni určite nevynechajte

Ďalšími zaujímavosťami je Belveder, kde je galéria výtvarného umenia, Albertina, takisto múzeum, svetoznáma Katedrála sv. Štefana, z ktorej je úchvatný výhľad na mesto a okolie, Hofburg, ktorý bol oficiálnym sídlom habsburskej monarchie, budova Opery, parlament a ďalšie významné stavby.

Ako nevynechať krásy Viedne - zámok Schönbrunn

Vynechať nemôžete ani Práter, čo je najslávnejší rakúsky zábavný park s množstvom atrakcií na čele s obrím ruským kolesom, z ktorého je tiež impozantný pohľad na mesto.

Ak ste sa po prečítaní tohto článku rozhodli pre výlet do Viedne, určite neoľutujete a krásy Viedne si zamilujete.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button