Cestovanie

Ako precestovať Barcelonu?

barcelona cestovanieBarcelona je hlavným mestom Katalánska, po Madride je druhým najväčším španielskym mestom. Mesto je sídlom arcibiskupa, má niekoľko univerzít a vysokých technických a obchodných škôl a tiež rad významných knižníc. Zároveň je dôležitým priemyselným centrom severovýchodného Španielska, pretože okolitý kraj je veľmi bohatý na suroviny. Prečítajte si tipy, čo v Barcelone nezabudnúť navštíviť.

Čo je potrebné ak chcete precestovať Barcelonu:

  • letenka do Barcelony
  • sprievodca
  • mapa mesta
  • 3-dňový lístok
  • fotoaparát, kamera
  • pohodlné topánky

Zaistite si ubytovanie

Barcelona ponúka mnoho lacných hostelov a hotelov. Najlepšie urobíte, ak sa informujete u cestovnej kancelárie alebo si ubytovanie v Barcelone objednáte svojpomocne cez internet. Stačí použiť vyhľadávač hotelov a porovnať ponuky ubytovania. Napríklad booking.com

barcelona cestovaniePre lacné a pohodlné cestovanie v Barcelone si kúpte lístok T-10. Táto lístok ponúka 10 jázd po celej Barcelone zadarmo – vlaky, autobusy, lanové dráhy, metro.

Metro a autobusový systém je v Barcelone veľmi pohodlný a dostupný.

Ďalšou možnosťou pohodlného cestovania je taxi, ktoré je tu aj pomerne lacné.

Pre chvíľu odpočinku navštívte park Guell, tento park je na sever od centra na jednom z najvyšších miest v Barcelone. Tu sa naskytne jeden z najkrajších pohľadov na celé mesto.

Barcelona je mesto Antoniho Gaudi

Jeho najslávnejšie tvorbou je katedrála Sagrada La Familia, ktorá sa nachádza nedalo centra

Prejdite sa po najznámejšej ulici Barcelony Las Ramblas, na ktorej nájdete mnoho kvetinových stánkov, kaviarní a tiež mnoho miestnych umelcov. Las Ramblas vás zavedie k prístavu, kde budete môcť sledovať západ slnka nad more. Uvidíte tu tiež slávne Colom, čo je pamiatka Christophera Columba.

Barcelona je mesto múzeí

Rozhodne si nenechajte ujsť Picassovo múzeum, ktoré je jedno z najkrajších a najznámejších múzeí na svete vôbec.

vylet do barcelonyVečer sa vydajte na úpätie Parc Monjuic, kde sa každý večer konajú prehliadky spievajúcich fontán, ktoré prebiehajú od 9 hodín do 11 hodín. Je to jedinečný zážitok plný farieb a kúzelnej hudby.

Vaše ďalšie kroky by mali viesť do Gotickej štvrti a El Raval, kde nájdete dláždené úzke uličky a stredovekú architektúru, ktorá vás vtiahne do svojej minulosti.

Navštívte miestnu pláž a užite si odpočinku. Hlavná pláž Barceloneta je v prednej časti centra mesta, je tiež najobľúbenejšou plážou. Severne od Port Vella nájdete ďalšie krásne piesočnaté pláže.

Tipy ako precestovať Barcelonu

Ak máte čas, navštívte kláštor Montserrat, ktorý sa nachádza neďaleko Barcelony. Kláštor je umiestnený na úpätí menšieho pohoria.

Varovanie

Buďte opatrní na svoj majetok, v Barcelone je veľa vreckárov a pouličných zlodejov.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button