Kuchyňa

Ako používať remosku?

varenie v remoskeRemoska patrí stále medzi obľúbené spôsoby, ako si pripraviť rýchlo a jednoducho chutné jedlo. Príprava pokrmov v remoske má nesporne veľa predností, vďaka intenzívnejšiemu spôsobu prípravy majú pokrmy s ovocím a zeleninou viac vitamínov, pretože sa za tak krátku dobu nestihnú zničiť. Na trhu máme na výber rôzne remosky, dnes sú to predovšetkým remosky s kvalitným nepriľnavým povrchom. Ako používať remosku?

Výhody remosky

Netreba predhrievať

Používať remosku pri varení a pečení môžeme bez predhrievania, pokiaľ ju ale predhrejete, tak to nevadí. Rýchlosť prípravy je v nej tak rýchla, že predhrievanie nie je potreba.

Odporúčaný článok: Ako vybrať remosku?

Jednoduchá manipulácia

Po vložení pripravovaných surovín remosku vždy iba priklopte horným vekom a následne ju zapnite, nič zložitého v jej ovládaní nehľadajte.

Teplé múčniky a dezerty

pečenie v remoskePre vytváranie múčnikov a dezertov používajte remosky s teflónovým povrchom, pokiaľ taký povrch nemá, tak sú vhodné teflónové misky.

Ak plánujete prípravu múčnika, ktorý zaberie celú plochu remosky, tak ju vymažte tukom, manipulácia potom bude ľahšia. Taktiež môžete použiť papier na pečenie.

Pečenie mäsa

Pri pečení mäsa vložte mäso do remosky a odklápajte veko iba pre podlievanie mäsa.

Ak budete pripravovať pokrm v alobale, tak ho starostlivo utesnite, aby vám šťava nevytiekla.

Dusenie

Dusenie jedla by malo prebiehať vo vlastnej šťave, prípadne ho podlievajte, aby nedochádzalo k vareniu, ale duseniu.

Vyprážanie

pečené kura z remoskyPri vyprážaní používajte tuk, ktorý odolá vyšším teplotám, teda najlepšie olej alebo bravčová masť.

Jedlo vždy pri vyprážaní zakryte, aby neprskal olej von a aby sa po dome nešíril pach zo smaženia. Veko odklopte vždy pre otočenie vyprážaného pokrmu.

Grilovanie

Grilovanie je podobné ako vyprážanie, akurát tuk nanášame postupne.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button