Záhrada

Ako pestovať japonský javor?

červené listy japónskeho javoruJaponský javor je pestovateľmi veľmi obľúbenou okrasnú drevinou. Tento krásny strom imponuje svojim lístím meniacim farby. Japonský javor môžete pestovať nielen na záhrade, ale aj na terase alebo balkóne. Pestovanie japonského javora nie je nijako zložité, vybrať si môžete z niekoľkých stoviek rôznych kultivarov.

Sadenice japonského javora

Sadenice javora japonského kúpite v špecializovaných záhradníctvách v rôznych veľkostiach. V prípade, že nechcete príliš dlho čakať na to, až bude japonský javor vôbec na balkóne vidieť, investujte do už väčších stromčekov, ušetríte si dlhoročné čakanie.

Sadenie

Ako pestovať japonský javor

Javor japonský vsádzajte do kyslejšej pôdy bez obsahu vápna. Pôda by mala byť dobre priepustná a bohatá na živiny. Pri sadení do pôdy primiešajte ešte rašelinu pre azalky a odležaný kompost. Je jedno, či sadíte do nádoby alebo na záhradu, na dno nádoby vždy najprv dajte silnejšiu vrstvu keramzitu, drobných kamienkov alebo črepov z hlinených kvetináčov.

Pri sadení do nádob nezabudnite na dostatočnú drenáž! Po zasadení javora do zeminy zatlačte a zalejte. Javor umiestnite na pritienené stanovište.

Stromček má rád svetlo, ale slnečný úpal mu nesvedčí. Japonský javor vsádzajte a presádzajte najlepšie na jar.

Presádzanie

starostlivosť o japónsky javorPri presádzaní japonského javora vyberajte nádobu podľa aktuálnej veľkosti stromu a veľkosti nádoby. Nová nádoba by mala byť vždy o 10 cm väčšia ako tá pôvodná.

Zalievanie

Javor japonský neprelievajte, ale pozor, nenechajte ho ani vyschnúť!

Hnojenie japonského javora

Stromček prihnojujte od druhého roku po vysadení, a to od jari do jesene raz za 14 dní hnojivom s vyšším obsahom železa.

Ochrana pred mrazom a vetrom

Korene pred zimou preto zakrývajte čečinou. Pokiaľ máte skleník a javor pestujete v nádobe, premiestnite ho na zimu radšej do tepla.

V prípade, že túto možnosť nemáte, obaľte strom záhradnou fóliou alebo textíliou a okolie koreňov čečinou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button