Záhrada

Ako na zazimovanie trávnika pred príchodom prvých mrazov?

ako na zazimovanie trávnikaOktóber je obdobím, kedy sa dajú očakávať prvé mráziky počas nočných a ranných hodín, prípadne aj cez deň. A práve preto je teraz najvyšší čas sa pustiť do zazimovania trávnika na záhrade, aby sa aj budúci rok na jar krásne zazelenal a nebol nakazený plesňami a chorobami. Ako na zazimovanie trávnika pred príchodom prvých mrazov?

Október zazimovanie a starostlivosť o trávnik

ako zazimovať trávnikV októbri na vás v zásade čakajú skôr jednoduchšie úkony. Starostlivosť o trávnik v tomto období spočíva najmä v jeho pokosení a následnom odstránení buriny.

Zbavíte sa starej a vysokej trávy a samozrejme aj buriny, ktorá je hlavným dôvodom, prečo kvalita trávnika upadá.

Pokiaľ ju necháte v tráve po celú zimu, môžete počítať s tým, že budete na jar riešiť problém s plesňami a trávnik už celkom určite nebude tak vitálny ako tento rok.

Kosenie trávnika pred zimou

Na pohodlné a rýchle pokosenie trávnika použite elektrickú či benzínovú kosačku. U väčších záhrad sa už oplatí investovať skôr do drahšieho záhradného traktora.

polievanie trávy pred zimouPokiaľ ho nechcete kupovať a musíte obstarávať veľkú záhradu, je na mieste zvážiť povolanie profesionálov. V tomto smere vám pomôžu nejaký odborníci, ktorí sa špecializujú na všetky záhradnícke práce. Okrem údržby zaisťujú tiež samotné realizácie záhrad podľa priania zákazníkov.

Ďalším odporúčaným krokom je vertikutácia. Tá napomáha k prevzdušneniu trávnika. Po nej stačí záhradu zhrabať.

Burina aj zvyšky trávy potom dajte na kompost.

Aké ďalšie úkony vykonať na záhrade pred zimou?

Údržba záhrady pred príchodom zimy nie je len o starostlivosti o trávnik. Svoju pozornosť venujte aj rastlinám. Stromy obaľte kôrou či slamou. Lepšie potom prežijú mrazivé počasie. Určite potom nezabudnite na upratovanie záhradného nábytku, ktorému by v zime uškodil nielen mráz, ale aj sneh, dážď a vietor.

Všetko, čo je možné presunúť, dajte do kôlne, záhradného domčeka, prípadne napríklad do garáže.

Kedy začať so zazimovaním trávnika

Zazimovanie trávnika a celkovo kompletne celej záhrady je nutné vykonať ešte pred tým, ako udrú prvé ozajstné mrazy.

Preto radšej sledujte počasie, aby ste na prácu mali dostatočnú časovú rezervu. Starostlivosť o záhradu pred príchodom zimy môže zabrať aj niekoľko dní.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button