Domácnosť

Ako izolovať balkón?

izolovať balkón na domeKeď necháte zle izolovať balkón, spôsobíte tým jeho poškodenie. Extrémne rozdiely teplôt, nepriazeň počasia, mráz, to všetko si vyžaduje kvalitné prevedenie izolácie balkóna. Dnes sú ponúkané rôzne hmoty, ktoré zaručujú dlhodobú a výbornú izoláciu balkóna

Možnosti ako izolovať balkón

izolácia balkónaMožnosti ako izolovať balkón sú buď vystužené fólie, asfaltové pásy alebo aj štrkové hmoty. V týchto prípadoch je potrebná úprava povrchu balkóna takzvanou „chodiacou“ vrstvou.

Pri použití PVC fólie a asfaltových pásov je táto vrstva jednou z najlepších riešení osadenia plochy dlažbou, uloženou do plastových terčov.

Medzi dlaždicami sa ponechávajú škáry, ktorými voda ihneď odteká a povrch je krátko po daždi opäť suchý. Voda plynulo pretečie medzi škárami a následne po izolácii vytečie von cez odkvap.

Trvanlivosť takto upravenej balkónové plochy je zaručovaná na viac ako 30 rokov

Na balkóne je samozrejme najdôležitejšia plocha, po ktorej chodíme a na ktorej sa časom vytvárajú špáry.

V súčasnej dobe sa čoraz viac upúšťa od tradičnej dlažby, ktorá je lepená  na cementovú mazaninu. Namiesto nich sa používajú ťažké dlaždice kladené na podložky alebo na drevené terasové rošty

Izolovať balkón systémom SUHO

izolovanie balkónovIným typom izolácie balkóna je systém suho. Na izolovaný horizontálny povrch nanesiete vyrovnávaciu cementovo-pieskovú omietku.

Po zaschnutí je potrebné overiť celistvosť a pevnosť spojenia s podkladom. Potom sa nanáša zmes Izowelu. Pritom je nutné vystuženie sklenenou tkaninou, ktorá sa kladie na prvú vrstvu materiálu a druhá vrstva sa nanáša po zaschnutí prvej.

Všetko je potrebné vykonávať pri teplote vzduchu nad päť stupňov Celzia.

Izolovať balkón môžete aj fóliou

Skvelým riešením sú dezénové fólie, ktoré sú zároveň protišmykové a vďaka svojej konštrukcii nie sú náchylné k prerazeniu, ako iné fólie. Ich výhodou je aj to, že sa jedná o konečnú vrstvu (ak nerátame rôzne nátery ako prevenciu a nátery proti plesni).

Sú taktiež vystužené skleným rúnom a vynikajú vysokou pevnosťou. Ide prakticky o bez údržbový systém.

Pri znečistení sa umyjú tlakovou alebo jarovou vodou. Nikdy nie žiadnymi rozpúšťadlami.

Celý balkón sa oplechuje PVC plechom, ktorý sa dokonale zvarí s fóliou a vytvorí hydroizoláciu, ktorá neprepúšťa vodu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button