Cestovanie

Ako spoznať Štrasburg?

ako spoznať ŠtrasburgŠtrasburg – to je francúzske mesto, ktoré bolo založené roku 12 p.n.l. a ktoré určite stojí za návštevu. Nachádza sa na hraniciach s Nemeckom a v súčasnosti v ňom sídli väčšina vrcholných orgánov Európskej únie. V Štrasburgu si každý nájde to svoje, nachádzajú sa tu moderné štvrte aj skvostné pamätihodnosti. Ako teda spoznať Štrasburg a čo navštíviť?

Spoznať Štrasburg znamená hlavne katedrálu Notre-Dame

spoznať Štrasburg a jeho pamiatkyNedostavaná, a predsa krásna. Gotická katedrála monumentálnych rozmerov je otvorená každý deň.

Prvú nedeľu v mesiaci ju môžete navštíviť bez poplatkov, bežný vstup stojí 4,40 €.

Pokiaľ si chcete užiť Štrasburg z vtáčej perpektivy, môžete za 3 € vystúpať do vyhliadkovej časti veže.

Rohanský palác

Zámok z 18. storočia bude určite zaujímať všetkých milovníkov umenia, archeológie a remesiel. Práve tu sa totiž nachádzajú najvýznamnejšie mestské múzeá týchto odborov.

Sú otvorené každý deň okrem utorka a vstupenka stojí 6 € na osobu. Ako už je vo Francúzsku zvykom, osoby mladšie ako osemnásť rokov majú vstup zdarma.

Spoznať Štrasburg zahŕňa aj Petite France

poznávanie ŠtrasburguNávštevou historickej štvrti Petite France sa razom ocitnete na prelome 16. a 17. storočia.

Malebné domčeky a mosty vytvárajú neopísateľnú atmosféru starej rybárskej oblasti, ktorú môžete precestovať pomocou výletných lodičiek.

Vinné pivnice

Pod bývalú mestskou nemocnicou na Place de l’Hôpital bol v roku 1395 vybudovaná rozsiahla vínna pivnica. V súčasnosti sa tu nachádza múzeum, kde je uložený barel vína z roku 1472 a iné hroznové skvosty.

Posledný tip ako spoznať Štrasburg

Organizované skupiny návštevníkov môžu po predchádzajúcej dohode navštíviť budovu Európskeho parlamentu a Európskej komisie. Jedná sa o obrovské moderné budovy, kde sa schádzajú vrchní predstavitelia inštitúcií Európskej únie.

Návštevníci sa môžu v budove Louise Weissa zúčastniť plenárneho zasadnutia a sledovať tak prácu našich europoslancov. Po Štrasburgu sa najlepšie cestuje pomocou moderných električiek.

Ak sa vám páčil článok o Štrasburgu, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button