CestovanieVoľný čas a hobby

Ako si užiť Oktoberfest v Nemecku?

Tipy a odporúčania na Oktoberfest

zažite Oktoberfest v NemeckuOktoberfest je jedným z najväčších a najznámejších festivalov na svete a každoročne priláka tisíce návštevníkov z celého sveta do nemeckého mesta Mníchov. Tento festival sa koná každoročne v priebehu 16 dní v septembri a októbri a ponúka množstvo aktivít a zábavy pre každého.

Jednou z hlavných atrakcií Oktoberfestu je samozrejme pivo. Návštevníci majú možnosť ochutnať rôzne druhy piva z celého sveta, ktoré sú servírované v tradičných nemeckých pohároch. Okrem toho, každý rok sa na Oktoberfeste predá niekoľko miliónov litrov piva, ktoré sa vyrábajú špeciálne pre tento festival.

Okrem piva, návštevníci sa môžu tešiť na množstvo ďalších aktivít a zábavy. Na festivali sa nachádza 14 veľkých stanov a 20 menších stanov, kde sa návštevníci môžu baviť a tancovať na tradičnú nemeckú hudbu. Oktoberfest tiež ponúka množstvo doprovodných akcií, ako napríklad strelbu z pušiek pod Bavariou, tradičný sprievod Wiesnwirte a mnoho ďalších.

História Oktoberfestu

Korunní Princ Ludvík Bavorský a Terezou Sasko-Hildeburgskou

Oktoberfest je pivný festival, ktorý sa koná každoročne v Mníchove v Nemecku. Jeho história siaha až do roku 1810, kedy sa uskutočnil prvýkrát. Festival bol zorganizovaný na počesť svadby korunného princa Ludvíka Bavorského a Terezy Sasko-Hildeburgskej. Svadba sa konala na mieste, ktoré sa dnes nazýva Theresienwiese.

Ľudovít I a Theresienwiese

Oktoberfest v NemeckuPo úspešnom prvom ročníku sa festival stal tradičným a každoročne sa koná v rovnakom mieste. Theresienwiese je obrovský park s rozlohou 42 hektárov, ktorý slúži ako miesto konania festivalu. Park bol pomenovaný po manželke Ľudovíta I, ktorý bol bavorským kráľom v rokoch 1825 až 1848.

Oktoberfest sa postupne rozrástol a stal sa najväčším pivným festivalom na svete. Každoročne ho navštívi viac ako 6 miliónov návštevníkov z celého sveta. Na festivali sa ponúka množstvo druhov piva a tradičných bavorských jedál, ako sú klobásy a pečené kurča. Okrem toho sa na festivale konajú aj rôzne zábavné aktivity a atrakcie.

Oktoberfest však nie je len o pive a jedle. Je to aj kultúrna udalosť, ktorá slúži na oslavu bavorskej kultúry a tradícií. Festival sa koná počas 16 dní od polovice septembra do začiatku októbra a je zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny milovník piva a kultúry.

Ako sa Pripraviť na Oktoberfest

Pred návštevou Oktoberfestu v Nemecku je dôležité pripraviť sa na túto masovú pivnú slávnosť. V tejto sekcii sa dozviete, ako sa pripraviť na Oktoberfest, aby ste si mohli užiť túto udalosť naplno.

Bavorský Kroj

Na Oktoberfest je bežné vidieť návštevníkov v tradičnom bavorskom kroji. Ak sa chcete zapojiť do tejto tradície, môžete si kroj zakúpiť alebo si ho požičať. Väčšina návštevníkov si kroj požičiava, pretože je to lacnejšie a jednoduchšie. V Mníchove sú k dispozícii rôzne pôžičovne krojov.

Kupóny

Na Oktoberfesti sa platí výhradne kupónmi, ktoré si môžete zakúpiť v predajných miestach na festivale alebo v predstihu. Je dôležité si kupóny zakúpiť vopred, aby ste sa vyhli frontám a mohli si užiť Oktoberfest bez zbytočného stresu. Kupóny majú pevnú hodnotu a platia na všetky stánky na festivale.

Cestovná Kancelária

Ak sa chystáte na Oktoberfest z iného mesta alebo krajiny, môže byť užitočné vyhľadať služby cestovnej kancelárie.

Tieto kancelárie ponúkajú rôzne balíčky, ktoré zahŕňajú ubytovanie, dopravu a vstupenky na Oktoberfest. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť stresu s organizáciou a užiť si festival naplno.

Všetky tieto tipy vám pomôžu pripraviť sa na Oktoberfest v Nemecku a užiť si túto masovú pivnú slávnosť bez zbytočného stresu.

Čo sa Dá Robiť a Vidieť na Oktoberfeste

Oktoberfest je najväčší festival piva na svete a trvá 16 dní. Mnoho návštevníkov sa zúčastňuje na festivali každý rok a užíva si atmosféru, ktorá sa tu ponúka. Tu je niekoľko aktivít a podujatí, ktoré môžete zažiť na Oktoberfeste.

Einzug Der Wiesnwirte

Einzug Der Wiesnwirte alebo príchod hostiteľov do piva je ceremoniál, ktorý sa koná prvý deň festivalu. Hostitelia z 14 pivníc v Mníchove prichádzajú na festivale v tradičných kostýmoch a na kočoch. Tento ceremoniál sa koná každý rok a je jedným z najdôležitejších podujatí na Oktoberfeste.

Trachten- und Schützenzug

Ako si užiť Oktoberfest v NemeckuTrachten- und Schützenzug alebo tradičný pochod je podujatie, ktoré sa koná na prvú nedeľu festivalu.

Tento pochod zahŕňa viac ako 9000 účastníkov a koná sa v centre Mníchova.

Účastníci sú oblečení v tradičných kostýmoch a predstavujú rôzne spoločenstvá a organizácie.

Böllerschießen

Böllerschießen alebo streľba z kanónov je ďalšie tradičné podujatie na Oktoberfeste. Tento ceremoniál sa koná na prvý deň festivalu a zahŕňa streľbu z kanónov. Tento ceremoniál sa koná na počesť začiatku festivalu a je veľmi populárny medzi návštevníkmi.

Horské Dráhy

Horské dráhy sú jedným z najpopulárnejších atrakcií na Oktoberfeste. Tieto horské dráhy sú rýchle a zábavné a ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Na Oktoberfeste je k dispozícii veľa horských dráh a každá z nich ponúka niečo iné.

Společenská Akce

Oktoberfest je tiež miestom, kde sa môžete stretnúť s priateľmi a užiť si spoločenskú akciu. Na festivale je k dispozícii veľa stánkov s jedlom a pitím a mnoho miest, kde môžete sedieť a relaxovať. Toto je ideálne miesto pre stretnutie s priateľmi a užívanie si atmosféry.

Kultúrny Program

Oktoberfest ponúka aj kultúrny program, ktorý zahŕňa rôzne hudobné vystúpenia a iné podujatia. Tento program sa koná počas celého festivalu a ponúka návštevníkom možnosť vidieť a počuť rôzne druhy hudby a iných umení.

Oktoberfest ponúka mnoho aktivít a podujatí, ktoré si môžete užiť. Od tradičných ceremónií až po horské dráhy a spoločenské akcie, tento festival má niečo pre každého.

Pivo a Jedlo na Oktoberfeste

Oktoberfest je najväčšia pivná slávnosť na svete, ktorá každoročne priláka milióny návštevníkov z celého sveta. Táto slávnosť je známa svojimi obrovskými pivnými stanmi, kde sa podáva tradičné nemecké pivo a chutné jedlá.

Pivné Stany

Na Oktoberfeste nájdete viac ako 30 veľkých pivných stanov, ktoré ponúkajú rôzne druhy piva. Každý stan má svoj vlastný štýl a atmosféru, takže si môžete vybrať ten, ktorý sa vám najviac páči.

Niektoré stany sú veľmi populárne a je ťažké sa tam dostať bez rezervácie stola. Cena piva sa pohybuje od 10 do 15 eur za litrový pohár.

Vinárny a Kavárny

Okrem pivných stanov nájdete na Oktoberfeste aj množstvo vinární a kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelé vína a kávu. Tieto miesta sú často menej preplnené ako pivné stany, takže si môžete oddýchnuť a relaxovať.

Jedlo

Okrem piva je jedlá tiež dôležitou súčasťou Oktoberfestu. Na slávnosti nájdete množstvo tradičných nemeckých jedál, ako sú klobásy, hovädzie mäso, bravčové mäso a zemiaky. Tieto jedlá sú často veľmi chutné a plnia žalúdok, takže si ich môžete vychutnať aj počas pitia piva.

Celkovo, na Oktoberfeste nájdete množstvo skvelého jedla a piva. Je to skvelá príležitosť na vyskúšanie tradičných nemeckých jedál a piva v jedinečnej atmosfére.

Ubytovanie v Mníchove

Hotely

Mníchov je každoročne hostiteľom Oktoberfestu, najväčšej pivnej slávnosti na svete. Preto je dôležité si dopredu zabezpečiť ubytovanie v blízkosti Tereziánskej lúky, kde sa slávnosť koná. V blízkosti Oktoberfestu sa nachádza množstvo hotelov rôznych kategórií, od luxusných po jednoduchšie ubytovania.

Jedným z najlepších hotelov v blízkosti Oktoberfestu je Jugend- und Familienhotel Augustin, ktorý sa nachádza v časti Schwanthalerhöhe. Tento hotel ponúka pohodlné ubytovanie pre rodiny aj jednotlivcov a nachádza sa len 0,5 km od Tereziánskej lúky.

Ďalším skvelým hotelom v blízkosti Oktoberfestu je Hotel Amba, ktorý sa nachádza len 10 minút chôdze od Tereziánskej lúky. Tento hotel ponúka moderné izby a vynikajúcu polohu.

Tipy na Ubytovanie

Okrem hotelov v blízkosti Oktoberfestu sa v Mníchove nachádza množstvo ďalších ubytovacích možností. Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hosteli. Jedným z najlepších hostelov v Mníchove je Wombat’s City Hostel, ktorý sa nachádza v blízkosti hlavnej stanice a ponúka moderné izby a spoločenské priestory.

Ak preferujete súkromné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Airbnb. V Mníchove sa nachádza množstvo ubytovaní ponúkaných cez Airbnb, od izieb v súkromných domoch po celé byty. Airbnb ponúka skvelé možnosti pre tých, ktorí hľadajú niečo netradičné a súkromné.

Celkovo je v Mníchove množstvo možností pre ubytovanie, od luxusných hotelov po jednoduchšie hostely a súkromné izby. Pri výbere ubytovania je dôležité zvážiť polohu a cenu, aby si každý návštevník mohol užiť Oktoberfest v plnej miere.

Záver

Oktoberfest je nezabudnuteľná skúsenosť pre každého, kto miluje pivo a zábavu. Pokiaľ sa chystáte na túto slávnosť, nezabudnite si vopred zarezervovať ubytovanie a lístky na stoly v pivných stanoch. Majte na pamäti, že ceny počas festivalu sú vysoké a mesto býva veľmi preplnené.

Pokiaľ sa chcete vyhnúť davom, odporúča sa navštíviť Oktoberfest v priebehu týždňa a v dopoludňajších hodinách. Počas víkendov a večerov býva najväčší nápor návštevníkov.

Pokiaľ sa chcete naučiť viac o histórii a tradíciách Oktoberfestu, odporúčame navštíviť miestne múzeum piva a výstavu historických kostýmov. Mesto Mníchov taktiež ponúka mnoho ďalších zaujímavých turistických atrakcií, ako je napríklad Nymphenburgský palác alebo Mariánsky stĺp.

Ak plánujete cestovanie do Mníchova na Oktoberfest, nezabudnite si prečítať niekoľko blogov a tipov od skúsených cestovateľov. Tieto informácie vám môžu pomôcť s plánovaním a prípravou na vaše nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button