Zdravie a krása

Kolagén ako zanedbávaná bielkovina

Krásna pleť, zdravé a lesklé vlasy, silné nechty a minimum vrások. S pribúdajúcim vekom znie toto všetko ako utópia, však? Možno ste nevedeli, no príčinou toho, že so spomenutými vecami bojujete, môže byť nedostatok kolagénu. Dnes je veľký boom ohľadne kolagénových doplnkov stravy, no viete, čo vlastne ten kolagén je a prečo je dobré ho suplementovať?

Kolagén najdôležitejšia bielkovina
Zdroj obrázka: fizkes / Shutterstock.com

Vysoko vstrebateľný kolagén

Kolagén je prirodzená bielkovina v ľudskom tele, ktorej produkcia sa však približne po 25. veku života začína znižovať, až sa postupne prestane tento vo vode nerozpustný proteín tvoriť takmer úplne.

Okrem viditeľného efektu, ktorý dostatok kolagénu v tele zabezpečí, jeho nedostatok spôsobuje problém s kĺbmi, väzmi a šľachami. Preto je dôležité dbať na jeho dostatok a ideálne hydrolyzovaný kolagén v lipozomálnej forme suplementovať.

Kolagén je možné získať aj zo stravy a ideálne sú na to silné vývary z mäsa, no pre dosiahnutie dostatočného množstva, je dobré pridať výživový doplnok. Ten najlepší kolagén môže mať vstrebateľnosť 95 percent, len musíte vybrať správny produkt.

Vhodné sú kolagény vyrobené z rýb, hovädzieho alebo bravčového mäsa. Skúste sa vyvarovať doplnkom stravy, ktoré sú ešte doplnené o rôzne sladidlá či iné pridané látky.

Prevencia proti vzniku vrások

Zvoľte radšej čistý kolagén, no myslite na to, že táto bielkovina má tri hlavné typy a je dobré suplementovať všetky tri. Užívanie je vhodné približne počas troch mesiacov, po ktorých by ste si mali dať na čas pauzu a znova pokračovať.

Kvalitný kolagén nájdete od prírodnej značky Pure rituals a suplementovať by ho mal každý, kto pravidelne športuje, má veľkú fyzickú záťaž alebo v prípade, že trpíte na bolesti kĺbov.

Skúste však zaradiť tento doplnok stravy do svojej rutiny skôr, ako budete pociťovať problém. Aj v tomto prípade platí, že prevencia je lepšia a jednoduchšia ako následné riešenie vzniknutej nepríjemnosti.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button