Zdravie a krása

Ako si udržať biely chrup bez zubára?

biele zubyStále viac dbáme o svoj zovňajšok. Zo strán časopisov na nás mieria dokonalé modelky, štíhlosť, kondícia a pekný zovňajšok patrí k trendom dnešnej doby. Dôležitou súčasťou nášho zovňajšku je tiež žiariaci úsmev. Každému z nás však finančné možnosti nedovolia drahé a špeciálne bieliace kôry u zubárov. Ako si vytvoriť žiariaci úsmev a ako si udržať biely chrup aj bez pomoci bez zubár vám poradia nasledujúce riadky.

Jedlá sóda a biely chrup

Skúste bielenie zubov pomocou jedlej sódy. Naneste ju na vašu (dôkladne umytú a vyčistenú) zubnú kefku a vyčistite si zuby tak, ako by ste si ich čistili pastou. Jedlú sódu nepoužívajte, ak vám krvácajú ďasná.

Peroxid vodíka

biele zuby bez zubáraSkúste do hrnčeka pridať kvapku peroxidu, následne ho premiešajte s jedlou sódou a naneste na zubnú kefku.

Ak si čistíte zuby pomocou peroxidu, pri čistení neprehĺtajte, toto pravidlo dôsledne dodržiavajte. Týmto spôsobom si môžete denne čistiť a udržiavať chrup. Ako si udržať biely chrup bez zubára?

Bieliace zubné pasty

biely chrupV obchodoch a lekárňach nájdete širokú ponuku bieliacich zubných pást. Vyberajte ich starostlivo.

Odporúčame zubné pasty, ktoré sú určené pre fajčiarov.

Väčšinou bývajú silnejšie a zuby sú pri ich dlhodobom užívaní naozaj belšie. Prečítajte si aj článok ako si správne umývať zuby.

Bieliace prípravky pre domáce bielenie

V lekárňach sú k dostaniu výrobky rôznych značiek, ktoré slúžia na bielenie zubov.

Môžete si zakúpiť balíček, ktorý obsahuje celú kúru pre vybielenie vášho úsmevu. Investícia nie je tak veľká ako pri návšteve zubára. Chce to len trochu času a trpezlivosti. Nie je to nič náročné, len presne dodržujte pokyny, ktoré sú uvedené v príbalových letákoch.

Najlepším riešením ako si udržať biely chrup je vyskúšať viac prípravkov

Kombinujte prípravky s karbamid peroxidom s prípravkami, ktoré ho neobsahujú. Napríklad zmienenú bieliacu zubnú pastu s bieliacimi kúrami a pod.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button