Záhrada

Ako obsluhovať bubnovú kosačku?

ako na bubnovú kosačkuBubnové kosačky majú mnoho výhod oproti ostatným druhom kosačiek. Ich výhodou je to, že obsluhovať bubnovú kosačku a zároveň sa starať o jej údržbu je veľmi jednoduché. Kosačky sa však líšia podľa typu a podľa príslušenstva, ktoré si k nej zakúpite. Tiež použitie kosačky môže byť širokospektrálne a podľa neho sa orientuje mnoho faktorov. Máme pre vás pár tipov ako si s bubnovou kosačkou poradíte aj sami doma.

Ako bubnovú kosačku obsluhovať?

Každá bubnová kosačka má svoje určenie, podľa typu kosačky kosíme trávu na rôznych druhoch terénu. Ak ste si kúpili kosačku bez pojazdu, tak musíte zaistiť pohyb vpred vlastnými silami. Ovládacie prvky kosačky sú jednoduché, po naštartovaní a spustení nie je nutné sa o beh motora nijako starať.

ako na bubnovú kosačkuÚdržba bubnovej kosačky je síce nenáročná, ale je potrebné zabezpečiť, aby sa vyčistila od kúskov trávy a iných nečistôt.

Po vyčistení vodou je vhodné občas premazať mechanické časti, doplniť hladinu oleja, prípadne doliať benzín.

Hoci sa to zdá ako samozrejmosť alebo obyčajná zbytočná rutina, nezabúdajte: starajte sa o svoju kosačku dôkladne!

Veľa ľudí totiž zabúda aj na také malichernosti ako je výmena oleja v motore alebo len obyčajné čistenie kosačky a tým si znižujú životnosť svojej kosačky. Ani vy nechcete predsa kupovať novú kosačku skôr ako to je nutné, no nie?

Preto vždy sa snažte predĺžiť životnosť tej súčasnej, ide predsa hlavne o vaše peniaze.

Bubnovú kosačku po vyčistení skladujte na mieste, kde nebude vystavená všetkým prírodným živlom. Namiesto toho aby ste ju nechávali napospas vonkajším podmienkam, vetra alebo dažďa, tak je odporúčané ju radšej odkladať na suché zastrešené miesto, najlepšie do garáže alebo napríklad do dielne.

Čo sa dá na bubnovú kosačku pridať?

Pokiaľ hodláte využívať stavebnicový systém, tak ho musíte ku kosačke správne pripevniť. Môže sa jednať o zametací nástavec na čistenie chodníka, nadstavec na odpratávanie snehu, obracač pokosenej trávy, ale aj drobné príslušenstvo ako je drobná plachietka, ktorá zarovná pokosenú trávu do jednej línie.

bubnová kosačkaAk kosačka nefunguje správne, tak ju okamžite odvezte do najbližšieho servisu, aby nedošlo k jej väčšiemu poškodeniu. Servis by mal prebiehať pravidelne po niekoľkých rokoch. Vždy noste kosačku len do autorizovaného servisu.

Pokiaľ nieste odborník na kosačky alebo ste len samouk, ktorý si chce spraviť všetko sám, nesnažte sa o opravu kosačky u vás doma sami! Nielen že môžete kosačku nenávratne poškodiť ale taktiež môžete prísť o záruku narušením vnútorných častí kosačky.

Prenechajte túto prácu radšej odborníkom a autorizovaným servisom. Je to stále lepšie ako prísť o kosačku úplne a vrátiť sa ku koseniu trávy kosou.

Pokiaľ je kosačka v záruke a poškodí sa, tak ju naopak odvezte k servisu k predajcovi. Pokiaľ už záruka skončila a vy potrebujete napríklad vymeniť nože, tak vždy vyberajte diely od rovnakého výrobcu.

Nezabúdajte hlavne na tú časť, že musí sa jednať o diele od originálneho výrobcu! Akékoľvek iné diely a lacné náhrady ako je napríklad výmena struny na kosačke, môžu viac uškodiť ako pomôcť a to sa vám kvôli pár eurám navyše naozaj neoplatí.

Ak sa vám páčil článok o tom, ako na bubnovú kosačku, prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button