Záhrada

Akým činnostiam by ste sa mali venovať po príchode jari?

čo robiť v záhrade na jarJar sa nám už naplno rozbehla, z čoho sa tešia najmä záhradkári, ktorí sa rozhodli vypestovať si chutné ovocie a zeleninu na vlastnej záhradke. S príchodom jari sa niektorým povinnostiam nebudeme môcť vyhnúť. Viete, akým činnostiam by sme sa mali venovať po príchode jari?

Zabezpečenie nádrží na dažďovú vodu

Záhradkárom robí problémy okrem jarných mrazov aj minimum dažďových zrážok. V posledných rokoch sa striedajú dlhé obdobia sucha s pár dňami silných zrážok. Treba si však uvedomiť, že výdatné zrážky pôde a rastlinkám neprospievajú. Pôda nestíha absorbovať veľké množstvo vody a odteká, čím vyplavuje aj zasadené semienka a poškodzuje plodiny.

Odporúčame vám zaobstarať si praktické nádrže na dažďovú vodu, ktoré vám zadržia spadnuté zrážky v betónovej nádrži nachádzajúcej sa pod zemou. Túto dažďovú vodu si môžete kedykoľvek odčerpať pomocou čerpadla a polievať ňou úrodu na záhradke.

Nátery a opravy poškodených striech

Po dlhej zime, ktorá bola tento rok bohatá na snehové zrážky, je potrebné zrealizovať aj opravu poškodených striech. Ak je potrebné, zrealizujte aj náter strechy.

Zima je typická nízkymi teplotami a snehovými zrážkami, preto je potrebné spraviť revíziu strechy a zistiť, či niekde nepreteká a či náhodou nezhrdzavela.

Ochrana strechy je nutná, preto je potrebná pravidelná kontrola strechy, kontrola komína, ale aj nátery strešnej krytiny.

Spilovanie stromov

Prerástli vám konáre ovocných stromov k susedom, alebo vám zasahujú do rodinného domu? Využite prijateľné teploty na spilovanie stromov, ktoré sú poškodené, zasahujú na cudzí pozemok, alebo ohrozujú váš rodinný dom. Spiľovanie všetkých rizikových stromov vám ale odporúčame zveriť firmám, ktoré sa na to špecializujú. Majú potrebné vybavenie a presne vedia, ako postupovať, aby neohrozili váš majetok.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button