ChudnutieŠport

Ako schudnúť plávaním?

návod ako schudnúť plávaním

Chudnutie a plávanie môže ísť ruka v ruke. Plávaním sa nám totiž ponúka skvelá príležitosť schudnúť alebo si udržať dobrú kondíciu. Nemusíte pritom byť skvelý plavec, aby ste dokázali dosiahnuť požadovaných výsledkov. Ukážeme si základy, ako schudnúť plávaním a posilniť svoje sebavedomie.

Čo potrebujete ak chcete schudnúť plávaním:

  • plavky

Najskôr si stanovte plán na chudnutie!

Načrtnite si plán, v ktorom si ujasníte, čo hodláte dosiahnuť. Mnohí na seba kladú príliš veľké požiadavky, a preto potom pociťujú sklamanie, keď sa im potom schudnúť plávaním nedarí.

Nezamieňajme plávanie za nenáročnú športovú aktivitu alebo naopak, za aktivitu, vďaka ktorej za dva mesiace schudneme dvadsať kíl. Záťaž by sme mali pridávať postupne a v rámci našich fyzických možností.

Ako začať s plávaním a chudnutím?

chudnutie plavanmZačnime chudnúť plávaním tak, že bazén navštívime jeden krát za týždeň a pobudneme tam jednu hodinu. Je možné, že sa zozačiatku kvôli svojej postave budeme ostýchať, a preto nechceme byť vystavení pohľadu ostatných návštevníkov.

Vyberme si preto pre svoj tréning taký deň a takú hodinu, v ktorých bude bazén prázdnejší. Ideálne je skoré ráno, kedy kúpalisko využíva najmenej ľudí.

Fyzicky sa vyčerpať hneď na začiatku dňa ale tiež nie je na prospech, preto môžeme zvoliť neskorú večernú hodinu. Okrem iného sa nám bude po takomto tréningu dobre spať.

Dôležité je sústredenie sa na cieľ

Teraz stojíme pred otázkou, čo počas tej hodiny v bazéne robiť a ako. Nezriedka stretávame v bazéne „diskusný krúžok“ postarších dám, ktoré sa pri plávaní rozprávajú. Netvrdím, že je to zlý nápad, ale nemali by sme sa rozptyľovať a mali by sme sa zamerať na naše chudnutie a zlepšovanie techniky plávania.

Preto by som odporúčala už od samotného začiatku nášho plaveckého tréningu dodržať pravidlo – chodiť do bazéna sám a snažiť sa dodržať svoj plán. Môžeme rozlišovať dĺžku a bazén. Stanovíme si, koľko dĺžok či bazénov chceme pri jednej hodinovej návšteve bazéna zaplávať.

Aký štýl plávania zvoliť?

Začneme s pomalým, nenáročným tempom. Zároveň počítame, koľko bazénov či dĺžok sme zvládli zaplávať behom hodiny. Tento údaj si zaznamenáme, aby sme nasledujúci týždeň preplávali rovnakú vzdialenosť. Takisto rozlišujeme, akú plaveckú techniku sme použili.

Najrozšírenejším štýlom sú prsia. Tento štýl nám posilňuje prsné svalstvo. Kraul patrí k najrýchlejším štýlov, ako najzdravší je považovaný znak. Preto si ďalej popíšeme, ako ho správne vykonávať, ak chcete schudnúť plávaním.

Štýl plávania – znak

Znak je plavecký štýl, ktorý užívame v polohe na chrbte. Záber vedieme stranou, pravá ruka strieda ľavú.

Pohyb kolien vychádza pritom z bedier, nie chybne z kolien. Snažíme sa dodržiavať pravidelný rytmus aj rytmus nádychov a výdychov.

plavanieĎalší týždeň sa snažíme ísť do bazéna v rovnaký čas ako ten predchádzajúci. Počas každej návštevy sa snažíme prekonať svoj plavecký „rekord“ preplávaného počtu bazénov či dĺžok, napríklad o jednu dĺžku či jeden bazén. Zbytočne sa neprepíname, naopak by sme tým telu škodili. Neskôr, ak sa na to cítime, môžeme chodiť aj dvakrát týždenne.

Hlavné je zdokonaľovať svoju plaveckú techniku, osvojiť si pravidelný režim a posilniť svoje sebavedomie. Vďaka tomu sa budete na každú svoju plaveckú hodinu tešiť. Pravidelne si do svojho zápisníka zaznamenávame svoje osobné úspechy a koľko kíl sa nám podarilo zhodiť.

Ak pre seba a svoju postavu niečo robíme, dostavia sa aj ďalšie pozitívne vplyvy nášho snaženia – prestaneme sa toľko hanbiť, premýšľame pozitívnejšie a začneme uvažovať aj nad tým, čo jeme, pretože si nebudeme chcieť zase kaziť postavu a priberať na váhe.

Zároveň začneme pri chudnutí plávaním viac myslieť na posilňovanie svojej obranyschopnosti, pretože by sme neradi kvôli nachladnutiu do bazéna nešli.

Tipy ako schudnúť plávaním

Plávanie odporúčajú aj lekári pre tých, ktorí majú problémy napríklad s chrbticou. Problémom môže byť ale zle zvolená technika plávania. Aby nás druhý deň nebolela krčná chrbtica, snažíme sa vydychovať vzduch do vody. Je to o cviku.

Ak vám plávanie prináša to, čo od neho očakávate, potom si neváhajte kúpiť permanentku. To vás bude okrem iného motivovať aj k tomu, aby ste s plávaním a chudnutím neprestali a vyčerpali vloženú sumu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button