Ako si vybraťDeti

Ako vybrať detský tábor?

letný detský táborLetné prázdniny sú pre pracujúcich rodičov nočnou morou. Chcú, aby ich dieťa bolo pod dohľadom, ale zároveň sa nenudilo, niečo zažilo a dva mesiace voľna si naozaj užilo. V tom môže pomôcť letný tábor. Ako vybrať správny detský tábor?

Opýtajte sa dieťaťa na aký detský tábor chce ísť

Niektorí rodičia vyberajú tábor podľa seba. Najlepšie ale je, keď si k tomu povie svoje aj dieťa. Ide predsa o jeho voľný čas, ono bude na tábore tráviť niekoľko dní.

Spoločne nájdite niekoľko variánt, ktoré by prichádzali do úvahy, ale posledné slovo k tomu musí povedať vaše dieťa! Vy môžete rozhodnúť napríklad o dĺžke pobytu a cene. Dieťa by si ale malo rozmyslieť, o aký tábor by malo záujem – hudobný, zameraný na štúdium angličtiny alebo napríklad tábor plavecký.

A táborov je nepreberné množstvo, stačí sa pozrieť na internet. Vedeli ste, že sa dá dieťa poslať na tábor astronomický, horolezecký, alebo napríklad počítačový?

Detský tábor pod taktovkou záujmového krúžku

tábor pre mladýchAsi najlepšou variantou je, ak tábor organizuje niekto, kto s vaším dieťaťom pracuje dlhšiu dobu, pozná ho, dokáže na ňom poznať, že sa niečo deje, alebo to, keď je spokojné. Sú to tábory, ktoré sú organizované okolo nejakej záujmovej skupiny.

Chodí vaše dieťa celoročne do nejakého klubu priateľov prírody? Alebo patrí do vodáckej skupiny?

Prihláste ho preto na tábor, ktorý organizuje záujmový krúžok. Dieťa nebude medzi cudzími, ľahko si zvykne na odlúčenie od rodiny. Predovšetkým u malých detí je tento spôsob veľmi vhodný.

Doba trvania tábora

ako vybrať detský táborV dnešnej dobe je obvyklá doba trvania medzi 10 – 14 dňami. Môžete naraziť na tábory len týždenné, alebo 6-dňové, ale nájdete aj tábor na celý mesiac.

Zvoľte takú variantu, ktorá bude vyhovovať nielen vám z hľadiska stráženia, ale aj dieťaťu.

Zistite si o detskom tábore čo najviac!

Pokiaľ na internete vyberiete náhodne nejaký tábor, pošlete peniaze a o viac sa už nestaráte, je to zle. Svoje dieťa zverujete do rúk neznámych ľudí, a tak by ste si o nich mali niečo zistiť.

Niektoré organizácie napr. Skaut, usporadúva tábory pravidelne niekoľko rokov, preto je isté, že s vedením tábora majú bohaté skúsenosti, aj tak ale vždy navštívte internetové stránky usporiadateľa tábora.

Nájdite si aj hodnotenie, alebo diskusiu ohľadom tábora minulého. Možno na ňom bol niekto z detí vašich priateľov či príbuzných? Popýtajte sa! Alebo to skúste obrátene.

Opýtajte sa ľudí vo vašom okolí, na ktorý tábor svoje dieťa poslali a či by volili rovnako. Referencie od známych vám môžu pomôcť pri rozhodovaní!

Osobné stretnutie s vedúcim táboru

Ak aj napriek všetkým informáciám stále váhate, nie je nič jednoduchšie, než si dohodnúť schôdzku s vedúcim tábora a opýtať sa na všetko, čo vás zaujíma.

Pýtajte sa na celkovú organizáciu, program počas tábora, na všetko, čo vás napadne! Dobrý vedúci by vám mal na všetky vaše otázky s kľudom odpovedať!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button