Etiketa

Ako sa obliecť na muzikál?

ako sa obliecť na muzikálĎalším miestom, kam je potrebné sa vhodne obliecť, je divadlo, či iný priestor, kde sa hrá muzikál. Tento žáner spája literatúru, hudbu a tanec a ako u nás, tak na celom svete, je veľmi obľúbený. Chystáte sa aj vy na muzikál a zatiaľ tápete v tom, čo na seba? Ako sa vhodne obliecť na muzikál?

Na Broadway alebo do miestneho kulturáku?

Pri pátraní po vhodnom oblečení by ste sa mali riadiť predovšetkým miestom konania muzikálu. Sú scény, na ktoré sa v rifliach skrátka nedostanete. A potom sú aj také, kde sa budete v lodičkách a mini cítiť trápne. Ako sa v tom teda vyznať? Jednoducho!

Ak vyrážate za kultúrou do divadla s dlhoročnou tradíciou a históriou, potom je na mieste obliecť sa slávnostne a elegantne. Navyše, pokiaľ ide o premiéru, ide o mimoriadnu spoločenskú udalosť a to by sa malo odrážať aj na outfite hostí.

Komorné miesta a malé alternatívne priestory dovoľujú zvoliť pohodlné oblečenie. Vždy by sa ale malo jednať o vkusné, dobre padnúce, čisté odevy, ktorými nebudete pohoršovať a hodia sa „medzi ľudí „.

Čo si má na muzikál obliecť muž?

Do divadla by si mal muž vziať jednoduchý oblek tmavšej farby, bielu alebo jednofarebnú košeľu, alebo košeľu s decentným vzorom.

muž na muzikálKravata či motýlik by mal mužov krk zdobiť predovšetkým počas premiéry muzikálu, na bežné alebo popoludňajšie predstavenie môžete túto ozdobu vynechať.

Na nohy patria tmavé lakovky s čiernymi ponožkami.

Na menšie scény si môžete vziať tmavšie rifle doplnené vhodnou košeľou.

Zabudnite na mikiny, obzvlášť tie s kapucňou a zamyslite sa aj nad výberom topánok. Lepšie, než sýto bieléči farebné tenisky, sú tmavšie topánky na šnurovanie.

Čo si má na muzikál obliecť žena?

tunika
Tunika

Pre ženy sú vhodné malé večerné, čiže krátke šaty konzervatívnejšieho štýlu alebo tiež koktejlky.

Nebojte sa ukázať svoje nohy, ale dávajte pozor, aby sukňa nebola príliš krátka. Ak sa v šatách necítite úplne dobre, zvoľte sukňu a doplňte ju vhodnou blúzkou.

Nebude hanbou, keď siahnete po nohavicovom kostýme. Aj tak predsa môžete do hľadiska sadať s noblesou.

Minisukne, legíny a obtiahnuté tričká nechajte rozhodne doma! Na malé scény vyjdite v tmavých nohaviciach, košeli, blúzke alebo tunike.

Užite si to!

Na muzikál sa tešíte, ale nechce sa vám dve hodiny sedieť v obleku alebo v šatách? Pozrite sa na to z druhej stránky!

Vhodným oblečením vyjadrujete úctu k divadlu, k hercom a histórii. Je predsa úžasné urobiť si aj vo všedný deň sviatok, hodiť sa do gala a nechať sa unášať perfektným kultúrnym zážitkom! Nemyslíte?

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button