Cestovanie

Ako si prezrieť z Viedne to najdôležitejšie?

Wien StephansdomViedeň je nielen rakúskym hlavným mestom a dôležitou európskou metropolou, ale predovšetkým už tri roky za sebou získala podľa spoločnosti Mercer titul najlepšieho mesta pre život. A toto ocenenie si zaslúžila právom. Viedeň je totiž elegantným mestom a možno pôsobí i konzervatívne, ale v noci vám ukáže aj svoju divokú tvár. Viedeň je ideálne mesto, kam sa vypraviť, pretože je blízko a cestovný lístok sem zoženiete už od 10 eur. Užijete si tu víkendový poznávací zájazd, nákupy, výlet za umením, ale napríklad aj jazykové kurzy, ktoré vám umožnia aj dôkladne spoznať viedenskú kultúru. Kurzy sú tu dokonca rovnako obľúbené ako napríklad kurz nemčiny v Berlíne, Mníchove, alebo Zürichu. A čo by ste rozhodne pri návšteve Viedne nemali vynechať?

Zámok Schönbrunn

Zámok Schönbrunn je snáď najnavštevovanejšou pamiatkou vo Viedni. Zámocký komplex sa skladá z cisárskeho paláca, záhrady s umelými vodopádmi, sôch, ďalších architektonických prvkov a ZOO.

Tento palác okrem iného slúžil aj ako letná rezidencia pre habsburského cisára.

Práter s obrím ruským kolesom

Prater je viedenský púťový zábavný park. V Prátri vo Viedni nájdete najrôznejšie atrakcie, dominantou je obrie ruské koleso Riesenrad postavené už v roku 1897 a vysoké 61 metrov.

Okrem toho sa tu ale nachádza aj množstvo ďalších atrakcií ako horské dráhy, domy hrôzy, kolotoče, herne, kasína, ale napríklad aj planetárium.

Dóm svätého Štefana

Dóm svätého Štefana je pre Viedeň niečo ako chrám sv. Víta pre Prahu. Katedrála bola postavená na troskách dvoch kostolov v roku 1160.

Jej súčasná románsko-gotická podoba bola ale začatá až Rudolfom IV. Katedrála je jedným zo symbolov krajiny a miesto pre dôležité udalosti v histórii národa.

Zámok Belvedere

Belvedere je barokový zámocký komplex skladajúci sa z dvoch zámockých budov a parku s prekrásnymi záhradami, sochami a fontánami.

Zámok bol dostavaný v roku 1723 pre princa Eugena Savojského. V dnešnej dobe sa v zámku nachádza veľká kolekcia obrazov od rakúskych maliarov.

Galéria Albertina

Táto svetoznáma galéria a múzeum umenia je domovom pre jednu z najväčších zbierok výtvarného umenia na svete.

Nájdete tu celkom 44 000 obrazov a obrovské množstvo ďalších umeleckých skvostov. Sú tu diela od majstrov ako Leonardo da Vinci, Michalangela, Raffael, Rembrandt alebo Rubens.

Motýlí dom

HundertwasserhausV tropickom motýľom dome si môžete v dokonalej imitácii tropického pralesa prehliadnuť stovky živých a voľne poletujúcich motýľov.

Kunsthistorisches Museum

Kunsthistorisches Museum je jedno z najstarších a najvýznamnejších múzeí výtvarného a dekoratívneho umenia na svete a ponúka diela od majstrov ako Jan van Eyck, Dürer, Arcimboldo, Rubens Michelangelo, Santi alebo Brueghel.

Hundertwasserhaus

zámok SchonbrunnHundertwasserhaus je jedinečný dom preukazujúci zaujímavou architektúrou viedenského architekta Hundertwassera.

Dom je porastený trávou, kríkmi a stromami a celá jeho fasáda vyzerá ako mozaika z farieb.

Rakúske národné divadlo Burgtheater

Nejedna jazyková škola už určite poučila tých, ktorí sa učia po nemecky, že Burgtheater je jedno z najstarších a najvýznamnejších divadiel všetkých nemecky hovoriacich krajín. Jedinečný štýl tohto divadla sa nazýva „burgtheaterstil“ a tunajšia scéna uvádza medzinárodné, ale aj domáce kúsky.

Karlskirche

Výstavba kostola Karlskirche sa začala po epidémii moru v roku 1713 a bola dokončená v roku 1737. Kvôli tomu bol tiež zasvätený sv. Karlovi Boromejskému, patrónovi proti moru.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button