Nezaradené

Ako predĺžiť životnosť automobilu?

návod a postup ako predlĺžiť životnosť automobiluVäčšia dostupnosť automobilov a ich nízke ceny nám umožňujú v priebehu života vystriedať niekoľko automobilov. Ak však chceme predĺžiť životnosť nášho automobilu, musíme si osvojiť niekoľko pravidiel. O aké sa jedná, si povieme v tomto článku ako predĺžiť životnosť automobilu.

Ak chcete predlžiť životnosť automobilu tak pravidelne navštevujte servis

Možno sa vám to zdá zbytočné, ale pravidelným servisovaním auta dokážete včas odhaliť akékoľvek chyby. Musíte sa zmieriť s tým, že čím je auto staršie, tým viac pozornosti si zaslúži. Ak chcete ušetriť na náhradných dieloch, môžete si ich dávať repasovať.

Určite ste už počuli o repasovaných turbodúchadlách, ktoré sa na prvý pohľad neodlišovali ničím od tých nových len s tým rozdielom, že boli výrazne lacnejšie. Navštevujte pravidelne servis, pretože len vtedy dokážete predĺžiť životnosť vášho automobilu.

Kúpte si DPF filter

Ak máte automobil s dieselovým motorom, mali by ste si čím skôr kúpiť DPF filter. DPF filter je vlastne filter pevných častíc. Jeho úlohou je filtrovať pevné častice výfukových plynov a chrániť tak nielen životné prostredie, ale aj samotný automobil.

Čistenie filtra

Tieto filtre je však potrebné pravidelne čistiť. Vo väčšine prípadov si čistenie DPF filtra môžete dohodnúť priamo na mieste, kde si tento filter aj kúpite. Zistite si to všetko vopred, aby ste potom nemuseli zháňať niekoho, kto vám zabezpečí čistenie DPF filtra.

Vymieňajte motorový olej

Úlohou motorového oleja je znižovať trenie medzi pohyblivými časticami a ak chcete, aby všetko fungovalo tak, ako má, nesmiete zanedbať jeho výmenu. Odporúčame vám aspoň raz do roka tento olej vymeniť. Predĺžite tak životnosť svojho automobilu.

Pravidelne ho čistite

Aby ste predišli vzniku korózie, automobil musíte pravidelne čistiť. Odporúčame chodiť do autoumývarky, ale ak bývate na dome a máte vlastný dvor, nachystajte si čistiace prostriedky, kvalitnú handričku, kefu a vysokotlakovú hadicu a pustite sa do čistenia aj doma. Pred zimou ho nezabúdajte navoskovať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button