Cestovanie

Ako si užívať Bolognu?

užite si mesto BolognaJe hlavným mestom regiónu Emilia-Romagna a provincie Bologna. Toto starobylé univerzitné mesto je aj v súčasnosti cieľom mnohých študentov, ktorí Bologne dodávajú kultúrne bohatstvo a nové alternatívne názory, ktoré jej môžu závidieť mnohé svetové mestá. Bolognská univerzita bola založená roku 1088 a všeobecne je považovaná za najstaršiu univerzitu na svete. V stredoveku to bolo dôležité centrum intelektuálneho života. Ako si užívať Bolognu vám poradíme v nasledujúcich riadkoch. 

Čo je potrebné, ak si chcete užívať Bolognu:

Rezervujte si ubytovanie a lístok

Ak nie ste príliš nároční, odporúčam napríklad booking alebo airbnb. Lacne letenky nájdete na internete.

Poznávanie Bologne

Piazza Maggiore - užite si BolognuZačnite na námestí Piazza Maggiore, v ktorého blízkosti sa nachádzajú najobdivovanejšie pamiatky. Uprostred námestia stojí palác Palazzo di Re Enzo, ktorý námestie rozdeľuje na dve časti.

Jednej tejto polovici dominuje Bazilika di San Petronio. Je to chrám mestského patróna, mimo toho, zvonku  upúta nielen svojou veľkosťou, ale tiež tým, že nemá dorobené priečelie.

Preskúmajte mesto

Vydajte sa po niektorej z uličiek do mesta a preskúmajte ho. Medzi najvýznamnejšie budovy mesta patrí veľký objekt Palazzo dell Archiginnasio, kedysi domov slávnej Bolognskej univerzity.

Nákupy

Pri nakupovaní je najlepšie sa prejsť cez Via Rizzoli na blízke námestie trojuholníkového tvaru. Na ňom stoja dominanty mesta: Torre Asinelli a Torre Garisenda – dve vysoké kamenné veže vyčnievajúce vysoko nad strechy okolitých domov.

Ďalšie zaujímavosti

Basilica di San Domenico

Ak si chcete užívať Bolognu určite nezabudnite na významné pamiatky, ktoré stoja za pozretie.

To sú Chrám svätého Dominika Basilica di San Domenico veľký kostol, v ktorom je pochovaný zakladateľ dominikánov, svätý Dominik.

Ďalšou pamiatkou je Jezuitský kostol San Paolo Maggiore, ktorý je postavený z červených tehál.

Espresso ako bodka na konci výletu

Určite by ste si mali vychutnať talianske espresso v miestnej kaviarni s výhľadom na mesto.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button