Cestovanie

Ako sa vydať do divokého Konga?

rieka KongoAk ste videli francúzsky film Dobrodruhovia, v ktorom sa jeho hrdinovia, v podaní A.Delona a L.Ventury, vydali hľadať lietadlo plné peňazí spadnuté do mora, môžete sa v ich stopách tiež vydať do divokého Konga. Republika Kongo, alebo tiež označovaná Kongo-Brazzaville, leží v strednej Afrike po oboch stranách rovníka. Východnú hranicu tvorí z väčšej časti rieka Kongo, západnú hranicu obmývajú vody Atlantického oceánu. Prevažnú časť územia pokrývajú dažďové pralesy prechádzajúce na juhu v trávnaté savany.

Do Konga – samozrejme letecky

Vydať sa do Konga môžete najrýchlejším spôsobom, čo znamená letecky. Kúpte si letenku na niektorom z internetových webov, ktoré ponúkajú aj lacné letenky.

Očarujúce Brazzaville

Púť Kongom môžete začať v hlavnom meste Brazzaville, kde môžete okúsiť pravú africkú atmosféru, vrátane typických africkým rytmov a tradičnej hudby.

Toto zaujímavé mesto leží na rieke Kongo, ktorá tu tvorí úžasné vodopády a mnohé pereje.

Pointe-Noire

Ďalším cieľom môže byť pobrežie Atlantiku, kde môžete navštíviť najvýznamnejšie konžské mesto Pointe-Noire, ktoré je lemované krásnymi čistými plážami.

Národný park Kahuzi-Biega

Ako sa vydať do divokého KongaČarovnú a jedinečnú prírodu divokého Konga môžete obdivovať vo znovu otvorenom Národnom prírodnom parku Kahuzi-Biega, kde žije populácia chránených horských goríl.

Utláčaní Pygmejovia

obyvatelia divokého KongaĎalším unikátom sú deti džungle, čo sú Pygmejovia, ktorí dodnes žijú pravekým spôsobom života.

Svoj tradičný spôsob obživy v podobe zberu plodín a lovu zveri však dnes musia rozšíriť o boj proti invázii ťažobných a turistických firiem.

Raftovanie v Kongu

Skutočným dobrodružstvom a príležitosťou k poznaniu divokého Konga je plavba raftom po rieke vinúcej sa pralesom.

Takúto možnosť budete mať len v strednej Afrike a najmä v Kongu.

Národný park Virunga

V Kongu je niekoľko národných parkov, v ktorých môžete spoznať pravú tvár Afriky a nedotknutú prírodu.

Okrem Národného parku Kahuzi-Biega je najznámejším NP Virunga, ktorý je najstarším v Afrike.

Mesto Goma

Jedinečné je mesto Goma na východe štátu, ktoré leží na severnom brehu jazera Kivu, cca 10 km od aktívnej sopky Nyiragongo a južne od spomínaného NP Virunga.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button