Cestovanie

Ako spoznať Drážďany?

Rady a tipy pre cestovanie do Drážďan

vylet do drazdanCestovanie do Drážďan môže byť pre niektorých návštevníkov z Slovenska zaujímavou možnosťou na strávenie voľného času. Nemecké mesto Drážďany ponúka návštevníkom množstvo turistických atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť. Či už ide o historické pamiatky, múzeá alebo prírodné krásy, Drážďany majú čo ponúknuť pre každého.

Medzi najznámejšie pamiatky v Drážďanoch patrí Semperoper, ktoré je jedným z najkrajších operných domov na svete. Tento operný dom bol postavený v roku 1841 a je považovaný za symbol kultúry v Drážďanoch. Okrem toho môžu návštevníci navštíviť aj Zwinger, ktorý je jedným z najkrajších barokových palácov v Európe. Zwinger bol postavený v 18. storočí ako záhradný pavilón a dnes slúži ako múzeum a galéria.

Ak sa návštevník rozhodne stráviť voľný čas v prírode, môže sa vybrať na prechádzku po údolí rieky Labe alebo navštíviť národný park Saské Švajčiarsko. Tento park sa nachádza asi hodinu jazdy od Drážďan a ponúka návštevníkom krásne scenérie a možnosti na turistiku. Celkovo Drážďany sú miestom, ktoré stojí za návštevu pre každého, kto má záujem o históriu, kultúru alebo prírodu.

História Drážďan

Drážďany sú jedným z najkrajších miest v Nemecku a sú známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Mesto sa nachádza v Sasku, východnom Nemecku, a má dôležitú pozíciu pri rieke Labe.

Bombardovanie Drážďan

V histórii Drážďan bolo jedným z najtragickejších období bombardovanie mesta počas druhej svetovej vojny.

Medzi 13. a 15. februárom 1945 boli Drážďany bombardované spojeneckými silami a takmer celé historické centrum mesta bolo zničené. Výsledkom tohto bombardovania bolo viac ako 25 000 mŕtvych a mnoho ďalších zranených.

Rekonštrukcia Historického Centra

Ako spoznať DrážďanyPo vojne sa začala obnova mesta a historického centra, ktoré sa podarilo obnoviť do pôvodnej podoby. Dnes je historické centrum Drážďan jedným z najkrajších v Európe. Mnoho budov bolo obnovených v barokovom štýle, ktorý bol charakteristický pre Drážďany v minulosti.

V súčasnosti sú Drážďany dôležitým kultúrnym centrom a turistickou destináciou. Mesto ponúka mnoho atrakcií pre návštevníkov, ako sú múzeá, divadlá, opery a historické pamiatky.

Celkovo, Drážďany sú fascinujúcim miestom s bohatou históriou a kultúrou. Aj napriek tragickému bombardovaniu počas druhej svetovej vojny, sa podarilo mesto obnoviť a zachovať jeho historický a kultúrny význam.

Pamiatky a Atrakcie

Drážďany sú plné úžasných pamiatok a atrakcií, ktoré stojí za to vidieť. Niektoré z nich sú dokonca zapísané na zozname UNESCO. V tejto sekcii sa pozrieme na niektoré z najznámejších pamiatok a atrakcií v meste.

Zwinger

Zwinger je jednou z najznámejších pamiatok v Drážďanoch. Tento nádherný palác bol postavený v 18. storočí a slúžil ako kráľovská záhrada. Dnes je v ňom múzeum s množstvom umeleckých diel zo stredoveku až po súčasnosť.

Frauenkirche

Frauenkirche je kostol v centre mesta, ktorý bol zničený počas druhej svetovej vojny a neskôr obnovený. Jeho veľkolepá kopuľa je jednou z najznámejších dominant Drážďan.

Semperoper

Semperoper je krásne divadlo v centre mesta, ktoré bolo postavené v 19. storočí. Toto divadlo ponúka širokú škálu predstavení, od opery a baletu až po koncerty.

Albertinum

Albertinum je múzeum umenia v centre mesta. V jeho zbierke nájdete diela od renesancie až po súčasnosť, vrátane umeleckých diel od slávnych umelcov ako je napríklad Caspar David Friedrich.

Kreuzkirche

Kreuzkirche je kostol v centre mesta, ktorý bol postavený v 18. storočí. Jeho veľká veža je jednou z najvyšších v Drážďanoch a ponúka úžasný výhľad na mesto.

Brühlsche Terrasse

Brühlova terasa, známa aj ako „Balkón Európy“, je nádherná terasa s výhľadom na rieku Labe. Táto terasa bola postavená v 18. storočí a ponúka úžasný výhľad na mesto.

Stallhof

Stallhof je nádherné nádvorie, ktoré sa nachádza v blízkosti Zwingeru. Toto nádvorie bolo postavené v 16. storočí a slúžilo ako jazdecká škola.

Fürstenzug

Fürstenzug je nádherná freska, ktorá sa nachádza na vonkajšej stene budovy. Táto freska je najväčšou keramickou freskou na svete a zobrazuje portréty saských kráľov a kniežat.

Zámok Pillnitz

Zámok Pillnitz je nádherný zámok, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Tento zámok bol postavený v 18. storočí a slúžil ako letná rezidencia saských kráľov. Dnes je v ňom múzeum s množstvom umeleckých diel a historických artefaktov.

Drážďany sú plné úžasných pamiatok a atrakcií, ktoré stojí za to vidieť. Niektoré z nich sú zapísané na zozname UNESCO a sú dôležitou súčasťou kultúrneho dedičstva. Okrem uvedených pamiatok a atrakcií, môžete v Drážďanoch navštíviť aj množstvo ďalších miest ako napríklad Neumarkt, kostol Panny Márie, Br

Doprava do Drážďan

Kto sa chystá navštíviť Drážďany, môže využiť rôzne druhy dopravy. Mesto sa nachádza východne od Nemecka a je dobre spojené s ostatnými mestami v krajine aj v zahraničí.

Cesta Vlakom

dovolenka drazdanyVlaková doprava je jedným z najpohodlnejších a najrýchlejších spôsobov, ako sa dostať do Drážďan. Mesto má dve hlavné nádražia – Dresden Hauptbahnhof a Dresden-Neustadt. Obe stanice sú dobre spojené s ostatnými miestami v Nemecku.

Napríklad z Berlína trvá cesta vlakom do Drážďan približne 2 hodiny, z Hamburgu asi 4 hodiny.

Ceny lístkov sa líšia v závislosti od trasy a triedy vlaku, ale všeobecne platí, že vlakom sa dá cestovať pomerne lacno.

Cesta Autom

Ak preferujete cestu autom, Drážďany sú dobre dostupné diaľnicami. Mesto sa nachádza priamo na križovatke dvoch hlavných diaľnic – A4 a A13. Z Berlína trvá cesta autom do Drážďan približne 2 hodiny, z Hamburgu asi 4 hodiny. V meste je dostatok parkovacích miest, ale treba počítať s tým, že parkovanie v centre býva často drahé.

Cesta Autobusom

cesta do drazdanPre tých, ktorí preferujú autobusovú dopravu, je k dispozícii množstvo spojov. Drážďany majú autobusové nádražie, ktoré sa nachádza v blízkosti centra mesta.

Z Prahy je možné sa do Drážďan dostať priamo autobusom, cesta trvá približne 2 hodiny. Z ďalších miest v Nemecku sú dostupné spoje, ktoré sú často lacnejšie ako vlakom.

V závislosti od preferencií a rozpočtu si každý môže vybrať ten najvhodnejší spôsob dopravy.

Bez ohľadu na voľbu dopravy, Drážďany sú jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Nemecku a určite stojí za návštevu.

Ubytovanie v Drážďanach

Pri plánovaní cesty do Drážďan je dôležité zabezpečiť si ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu. V Drážďanach je k dispozícii množstvo rôznych možností ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. V tejto sekcii sa pozrieme na dve z tých najlepších možností ubytovania v Drážďanach.

Ibis Hotel

Ibis Hotel je moderný a pohodlný hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Ponúka jednoduché, ale elegantné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným, aby ste si mohli užiť svoj pobyt v Drážďanach. Hotel má tiež reštauráciu, kde si môžete vychutnať vynikajúce jedlá a nápoje.

Ak hľadáte ubytovanie v Drážďanach, ktoré je pohodlné, čisté a cenovo dostupné, Ibis Hotel je skvelou voľbou. Súčasne ponúka tiež výbornú polohu, ktorá umožňuje ľahký prístup ku všetkým najdôležitejším atrakciám v meste.

Booking.com

Booking.com je jedným z najväčších portálov na svete, ktorý ponúka ubytovanie v rôznych cenových kategóriách. Na tejto stránke nájdete množstvo možností ubytovania v Drážďanach, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

Jednou z výhod tejto stránky je, že vám umožňuje porovnávať ceny a vybrať si najlepšiu možnosť pre váš rozpočet. Okrem toho, Booking.com má tiež recenzie od skutočných hostí, ktoré vám pomôžu zistiť, čo môžete očakávať od daného ubytovania.

Ak hľadáte ubytovanie v Drážďanach, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a rozpočtu, Booking.com je skvelou voľbou. Ponúka množstvo možností v rôznych cenových kategóriách a umožňuje vám porovnať ceny a recenzie od skutočných hostí.

Stravovanie a Nákupy

Restaurace v Drážďanách

Drážďany ponúkajú širokú škálu reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné nemecké jedlá ako sú Bratwurst, Schweinshaxe alebo Kaiserschmarrn. Okrem toho môžete ochutnať aj miestne špeciality ako sú Drážďanský stollen, Eierschecke alebo Quarkkeulchen.

Ak hľadáte reštauráciu s tradičným nemeckým interiérom a atmosférou, určite navštívte Gasthausbrauerei Watzke alebo Sophienkeller. Ak preferujete moderné reštaurácie s inovatívnym menu a výhľadom na mesto, odporúčame vyskúšať reštauráciu Bean & Beluga alebo Restaurant Caroussel.

Pre tých, ktorí majú radi zdravé jedlo, je ideálnou voľbou reštaurácia Vevay, ktorá ponúka vegánske a vegetariánske jedlá. Pre milovníkov morských plodov je vynikajúcou voľbou reštaurácia Kastenmeiers.

Nákupy v Drážďanách

Drážďany sú ideálnym miestom pre nákupy, pretože ponúkajú mnoho obchodov s rôznymi značkami a produktmi. Ak hľadáte luxusné značky, navštívte obchodnú ulicu Prager Strasse, kde nájdete obchody ako sú Louis Vuitton, Gucci alebo Prada.

Ak hľadáte tradičné nemecké produkty, navštívte obchod Mäc-Geiz alebo drogériu dm. Pre tých, ktorí hľadajú šperky a bižutériu, odporúčame navštíviť obchod Swarovski alebo Pandora.

Okrem toho, v Drážďanách sa nachádza aj mnoho trhov a bazárov, kde si môžete kúpiť miestne produkty a suveníry. Pre turistov je ideálnym miestom pre nákupy trh Striezelmarkt, ktorý sa koná každoročne počas Vianoc.

Tipy a Zaujímavosti

Drážďany sú plné zaujímavostí a tipov na to, čo vidieť a kam ísť. Od návštevy pamiatok a múzeí až po prechádzky po krásnych parkoch a návštevy vianočných trhov, Drážďany sú miestom, kde sa určite nenudíte.

Vianočné Trhy

Vianočné trhy v Drážďanoch sú jedny z najkrajších na svete a každoročne pritiahnu tisícky turistov. Trhy sa konajú v období od konca novembra do začiatku januára a ponúkajú množstvo tradičných vianočných darčekov, ako sú drevené hračky, sklenené ozdoby, cukrovinky a punč.

Okrem tradičných darčekov sú vianočné trhy tiež miestom, kde sa môžete stretnúť s miestnymi umelcami a remeselníkmi a vidieť ich priamo pri práci. Okrem toho sa na trhoch ponúka aj množstvo jedál a nápojov, ako sú grilované klobásy, punč, medovina a ďalšie tradičné jedlá.

Ak hľadáte skutočnú vianočnú atmosféru, vianočné trhy v Drážďanoch sú miestom, kde ju nájdete.

Architektúra

Drážďany sú tiež známe svojou nádhernou architektúrou, najmä barokovými budovami a kostolmi. Medzi najznámejšie pamiatky patrí Zwinger, ktorý je považovaný za jednu z najkrajších barokových stavieb v Európe. Okrem toho je tu aj Frauenkirche, ktorý bol počas druhej svetovej vojny zničený a neskôr obnovený.

Okrem barokovej architektúry sú v Drážďanoch aj mnohé ďalšie štýly, ako gotika a renesancia. Prechádzka po meste je teda nielen zábavou, ale aj skvelým spôsobom, ako objaviť krásu a históriu tohto miesta.

Ak hľadáte miesto s nádhernou architektúrou, Drážďany sú tou správnou voľbou.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button