Zdravie a krása

Ako mať krásne ruky a nohy?

pekné ruky a nohySnáď každá žena si praje byť krásna, a preto sa o seba snaží starať. Vaše telo je vašou vizitkou. Ako mať krásne ruky a nohy? Ruky každej ženy by mali vyzerať pekne a upravene. Často je to prvá časť tela, s ktorou druhí prichádzajú do styku, áno ide o podanie rúk. Podobne sú na tom aj nohy, ak nosíte krátke sukne a podpätky, tak vaše nôžky rozhodne každého zaujmú. Potom je dôležité, aby tiež vyzerali úžasne.

Čo treba ak chcete mať krásne ruky a nohy:

  • hydratačný krém
  • pilník
  • nožničky
  • tyčinka na zatlačenie kožtičky
  • pemza
  • lak na nechty

Starostlivosť o ruky

ako mať krásne rukyStarostlivosť o ruky nie je extra zložitá. Každodennou bežnou záležitosťou by malo byť aspoň používanie hydratačných krémov.

Pokožka tak bude na dotyk jemná a nie popraskaná. Koža na rukách dostáva naozaj zabrať: umývanie riadu, varenie atď.

Nepodceňujte teda starostlivosť o ruky a doprajte im aspoň základnú starostlivosť. Prečítajte si aj článok ako si správne umývať ruky.

Nechty

Nechty na rukách sú veľmi viditeľné a často pútajú pozornosť. Nemusíte navštevovať špičkové salóny a každý mesiac utrácať desiatky eur za dokonalú manikúru.

Nechty si môžete skrášliť aj v pohodlí domova. Stačí vám k tomu pilník a lak na nechty. Ak nechcete tráviť čas úpravou nechtov, tak dbajte na to, aby sa vám za nimi neusadzovali nečistoty.

Pozor na známy zlozvyk hryzenia nechtov, pretože ohryzené nechtíky rukám zrovna nelichotia.

Správna starostlivosť o nohy

ako mať krásne nohyStarať sa o svoje nohy mnoho ľudí zabúda. Ony si to pritom rozhodne zaslúži. Často trávia celé dni v topánkach a sú potom unavené a boľavé.

Rovnako ako u rúk aj tu by ste mali používať hydratačný krém na zvláčnenie pokožky.

Jeho pravidelné nanášanie môže zmierniť tvrdnutie kože. To sa často deje najmä na pätách. Tvrdá koža musí byť obrusovaná, ak sa jej nebudete zbavovať, tak vám stvrdnuté miesta môžu spôsobiť aj bolesť.

Pre tento účel sa výborne hodí pemza. Aj nohy môžete skrášliť tým, že na nich upravíte nechty. Je to veľmi časté najmä v letných mesiacoch.

Varovanie

Aké chcete mať krásne ruky a nohy, tak akékoľvek kožné problémy riešte s kožným lekárom. Pri ortopedických problémoch sa obráťte na ortopéda. V žiadnom prípade príznaky toho, že niečo nie je v poriadku, neignorujte.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button