Ako sa má správne jesť granátové jablko? Pri výbere granátového jablka pozorne preštudujte pokožku jablka, ktorá by mala byť hladká, pevná a nepoškodená. Granátové jablko je bohaté na vitamíny A, B a C, obsahuje zinok, horčík, fosfor, železo a meď. Dôležitý je aj obsah draslíka, ktorý pomáha spáliť tuk a je súčasťou stravovania športovcov. Len jedno takéto jablko týždenne vám môže pomôcť regulovať krvný tlak a upraviť trávenie. Pravidelné konzumovanie granátového jablka môže byť vhodnou prevenciou proti rakovine prostaty a prsníka.
Prečo jesť granátové jablko
Konzumácia zrniečok granátového jabĺčka zásobuje telo tanínom, ktorý na ľudský organizmus pôsobí protizápalovo, ďalej tieto jadierka dodávajú potrebnú vlákninu, kyselinu jablčnú, citrónovú a ďalšie látky, ktoré vaše telo potrebuje.
Nakrájajte jablko na štyri kusy a odlúpnite zrniečka. Zrnká granátového jablka sa môžu rovno zjesť, alebo môžu byť ozdobou do ovocných alebo zmrzlinových pohárov, šalátov, koláčov.
Môžu sa tiež pridávať do hydiny, rýb alebo do mäsa. Zrniečka však musia byť tak krehké, že sa takmer roztopia na jazyku.
Metódy ako jesť granátové jablko
Ďalším spôsobom, ako konzumovať granátové jablko, je odrezať jablko zhora až na miesto, kde sa objaví nepravidelná hviezdica. Potom narežte šupku na mieste, kde je prázdne biele políčko.
Nožom zapichnite do stredu plodu a mierne ho potočte. Jablko sa rozpadne na menšie kúsky a z nich môžete vylúpnuť zrniečka. Šupka alebo biele dužinaté blany sa nejedia.
Z granátového jablka môžete pripraviť skvelý džús alebo napríklad známy grenadín. Z vyzretého ovocia sa vytlačí šťava, ktorá sa môže mixovať s iným ovocím.
Takto pripravená šťava sa pridáva do nealkoholických nápojov alebo koktailov.
Granátovník
Granátovník sa využíva nielen pre svoje ovocie. Z jeho listov sa môže pripraviť chutný čaj a zo šupky, koreňa a kôry sa zas dá pripraviť skvelé farbivo.
Drevo granátovníka je veľmi kvalitné a často sa využíva v rezbárstve.