Návody

Prečo je dôležité starať sa o slnečné okuliare a ako ich správne udržiavať?

Kúpite si slnečné okuliare, s radosťou ich nosíte a prvé dni sa snažíte ich dôkladne čistiť. Po pár dňoch z vás však opadne prvotné nadšenie a okuliare už budete len nosiť a pravidelná údržba pôjde do úzadia. Podobne ako všetky veci, ktoré každodenne využívate, aj okuliare sa môžu opotrebovať. Ako spoznáte, že už prišiel čas kúpiť si nové?

Návod ako sa správne starať o slnečné okuliare
Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Slnečné okuliare vydržia dlho, ale nevydržia na veky. Zvlášť slnečné okuliare dámske, ktoré je potrebné pravidelne čistiť od mejkapu a ženy ich bežne mávajú len tak pohodené v kabelke.

V akom stave sú vaše slnečné okuliare? Vďaka nasledujúcim trom tipom na to rýchlo prídete.

1. Viditeľné škrabance

Na okuliaroch sú najdôležitejšie ich šošovky, ktoré by mali byť v naozaj dobrom stave. Nemali by byť na nich žiadne škrabance, fľaky či vyblednuté škvrny, ktoré vám znemožnia vidieť všetko navôkol.

Šošovky by mali vaše oko chrániť pred slnečnými lúčmi. Ak sú okuliare poškriabané, šošovka si nemôže plniť svoju úlohu.

2. Nalomené alebo prasknuté

Ťažko je zriecť sa vecí, ktoré máme radi. V prípade slnečných okuliarov je to však niekedy nevyhnutné.

Ak máte prasknutú niektorú časť okuliarov, neváhajte a kúpte si nové. Nielen, že v prípade nosenia takýchto okuliarov riskujete drobné poranenie na tvári, rovnako sa môžete porezať pri ich vyberaní z tašky.

3. Príliš voľné

Ak sú rámy okuliarov príliš voľné a už sa nedajú pritiahnuť, potrebujete nové okuliare. Tie staré vám totiž budú neustále padať, budete si ich musieť stále naprávať a v konečnom dôsledku budú náchylnejšie na zlomenie.

Prišli ste na to, že potrebujete nové okuliare? Ak áno, máte dôvod na radosť. Práve teraz na jar kúpite mnohé slnečné značkové okuliare so zľavou.

Vašou úlohou teraz je, aby ste sa o nové okuliare starali lepšie než o tie pôvodné. Ako na to?

Okuliare noste vždy v puzdre

Nikdy slnečné okuliare nedávajte len tak do tašky. Nemali by ste ich ani nechávať len voľne položené na stole. Nikdy neviete, čo sa stane a či ich nejako nepoškodíte. Ak okuliare nemáte na očiach, mali by ste ich mať v ochrannom puzdre.

Pozor, aby sa vám neroztiahli

Rám sa veľmi deformuje, keď sa rozťahuje. Preto vám odporúčame nenosiť okuliare na hlave. Nielen, že sa poškodzuje rám, zároveň hrozí riziko, že vám spadnú. Ak máte slnečné okuliare na očiach a chcete si ich dať dole, nezabudnite, že by ste mali použiť obe ruky. Ak použijete len jednu, jeden rám sa zbytočne natiahne.

Pravidelné čistenie

Slnečné okuliare by ste nemali čistiť len nasucho. Je dobré ich opláchnuť vodou alebo sprejom, ktorý je na to určený.

Ak máte aspoň chvíľu čas, je dobré nechať okuliare vyschnúť na vzduchu. Nie každý kus látky vám okuliare pekne vysuší, môžu zostať fľaky. Každodenným čistením sa vám podarí udržať okuliare v perfektnom stave.

Starajte sa o vaše slnečné okuliare a nebudete sa s nimi musieť rozlúčiť ešte niekoľko rokov!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button