DomácnosťKuchyňa

Čo potrebujete na to, aby ste si aj doma vychutnali skvelú kávu?

Pre mnohých ľudí je káva neoddeliteľnou súčasťou života. Určite s týmto tvrdením množstvo z vás súhlasí. A aj keď máme už aj na Slovensku množstvo skvelých kaviarní, každý kávičkár si chce skvelú kávu vychutnať aj doma. Čo je na to potrebné?

Ako si doma vychutnať skvelú kávu
Zdroj obrázka: Autor: Halfpoint / Stock.adobe.com

Dobrý kávovar. A môže byť aj alternatívny

Prvoradý je pochopiteľne kávovar. Myslíme to v širšom zmysle, vrátane rôznych alternatívnych kávovarov, či zariadení na prípravu kávy. Samozrejme, ak ste skôr fanúšikom pravého talianskeho espresa, jasnou voľbou pre vás bude kvalitný pákový alebo automatický kávovar.

Kvalitné kávové zrná

Aby ste pochopiteľne mali čo do kávovaru dávať, potrebujete dobrú zrnkovú kávu. Aj v prípade, že máte možnosť kupovať mletú kávu, uprednostnite celé zrná. Tie totiž strácajú svoje vlastnosti pomerne rýchlo po mletí, preto je potrebné zrná mlieť až tesne pred prípravou kávy.

Aj na vode záleží

Kávové zrná sú jedna vec, ale aby z nich vznikol váš obľúbený kávový nápoj, potrebujete aj vodu. Lepšie povedané, vhodnú vodu. Aj kvalita vody totiž výrazne ovplyvňuje výslednú chuť kávy. Ak má váš kávovar vodný filter, toto riešiť nemusíte, ale v opačnom prípade (alebo ak si pripravujete kávu alternatívnym spôsobom) by ste si mali zadovážiť filtračnú kanvicu, či kupovať na prípravu kávy balenú vodu.

A na záver? Čas

Tri základné „ingrediencie“ na prípravu skvelej kávy sme si už spomenuli. To znamená, že stačí si ju už „len“ vedieť vychutnať. Ak totiž kávu pijete zásadne v rýchlosti, keď už ste z polovice na ceste do práce, príliš si jej chute nevychutnáte a to ani v prípade, ak by ste pili naozaj exkluzívnu kávu.

Nájdite si preto vždy čas na to, aby ste si svoju šálku kávy vychutnali. Kľudne aj „len“ v kuchyni za jedálenským stolom so štýlovými hairpin nohami. Len tak naplno precítite všetky vône a chute kvalitnej kávy.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button