Ako liečiť

7 tipov, ako sa zbaviť lupín a príčiny vzniku lupín

ako sa zbaviť lupínLupiny nie sú nijako závažnou chorobou. Navyše sa ich možno v prípade pomerne dobre a ľahko zbaviť. Existujú na to špeciálne prípravky, nájsť sa dajú tiež zaručené babské rady, ktoré sa pre odstránenie lupín používajú už odnepamäti. 7 tipov, ako sa zbaviť lupín a príčiny ich vzniku.

Čo sú to lupiny?

Lupiny sa vytvárajú na hlave. Jedná sa vlastne o odumreté kúsky kože. Nie je to nijako závažná vec, skôr sa jedná o nepríjemnú estetickú záležitosť.

Človek, ktorý má lupiny, sa často v spoločnosti necíti dobre. Sú totiž viditeľné na oblečení, niekedy aj pri pohľade na vlasy.

Príčiny vzniku lupín

príčniny vzniku lupínPríčin, prečo sa u ľudí tvoria lupiny, je hneď niekoľko. Môže za nimi stáť používanie nevhodných prípravkov na umývanie vlasov, ktoré sú príliš agresívne.

Je nutné aj povedať, že niektorí ľudia majú ku vzniku ich väčšie sklony. To isté platí pre ľudí, ktorým sa vlasy viac mastia.

Za vznikom lupín môžu stať aj zlé hygienické návyky, najmä nedostatočné či naopak príliš časté umývanie vlasov, ale aj ich zlé omývanie od šampónu.

Svoju úlohu v neposlednom rade zohráva tiež nedostatok vitamínov. V tomto ohľade teda hľadajte príčinu v zlej strave, kedy nemáte vyvážený prísun vitamínov, jete málo ovocia a zeleniny.

Spôsoby odstránenia lupín

1. Šampóny proti lupinám

Keď sa vám vo vlasoch začnú objavovať vo zvýšenej miere lupiny, je vhodné zmeniť šampón, ktorý používate na ich umývanie.

Ideálne je, ak zvolíte špeciálne šampóny proti lupinám, ktoré obsahujú látky, ktoré dokážu  zamedziť tvorbe a predchádzať vzniku nových lupín.

2. Vyvážená strava a lupiny

vitaminova zmes na vlasyTvorbe lupín sa dá predísť vyváženou stravou, ktorá bude obsahovať veľa vitamínov.

Rovnako tak zvýšený prísun ovocia a zeleniny jr odporúčaný aj vo chvíli, keď sa už lupiny vo vlasoch objavili. Dôležitý je tiež prísun vitamínu B, zinku a selénu, ktoré dopomáhajú k správnej výžive pokožky.

Tip: Môžete si kúpiť aj priamo určenú komplexnú vitamínovú zmes pre zdravé vlasy a pokožku.

3. Žiadny stres

K tvorbe lupín podľa niektorých štúdií prispieva tiež nadmerný stres. Ak ste mu vystavený denne, môže sa výrazne prejaviť práve aj na tvorbe lupín.

V tom prípade je potom na mieste relaxácia, uvoľnenie a snaha o pokojnejší spôsob života.

4. Masáž hlavy

Zaujímavou a nenákladnou radou je masáž hlavy. Stačí vykonávať jemnú masáž pomocou končekov prstov, ideálne pred tým, než si vlasy budete umývať.

Dochádza tu k stimulácii mazových žliaz.

5. Použitie citrónovej šťavy

citrónová vodaJedna z babských rád znie: Na hlavu si naneste čerstvú citrónovú šťavu. Nechajte ju chvíľku pôsobiť, potom hlavu opláchnite.

6. Brezová voda

Podobne ako citrónová šťava pôsobí tiež brezová voda. Pokiaľ ju nemáte kde zakúpiť, pomôžu aj kvalitné brezové šampóny.

7. Produkty z lekárne

V lekárňach sú k dispozícii špeciálne prípravky proti lupinám, ktoré sú niekedy účinnejšie než klasické šampóny na lupiny.

Čo je potrebné ak sa chcete zbaviť lupín?

  • Šampón proti lupinám
  • Ovocie a zelenina, potraviny s obsahom vitamínu B, zinku a selénu alebo vitamíny v tabletkách
  • Citrónová šťava
  • Brezová voda
  • Prípravky na odstránenie lupín

Ako dlho odstraňovanie lupín potrvá?

Liečba by mala zabrať najviac niekoľko dní, maximálne jeden až dva týždne.

Ak problémy so zvýšeným výskytom lupín pretrvávajú, potom je vhodné sa spojiť s lekármi, ktorí zistia príčinu ich tvorby a poskytnú riešenie.

Aké budú náklady na odstraňovanie lupín?

šampon proti lupinámŠpičkové prípravky z lekárne a špecializovaných obchodov vás vyjdú od 4€. Lacným prípravkom je napríklad šampón proti lupinám s mentolom, ktorý lupiny dokáže nielen odstrániť, ale zároveň tiež pôsobí preventívne proti ich vzniku, a to vďaka obsiahnutým látkam, najmä účinnej zložke zinku pirothine, čo je mimoriadne silná zmes s vysokým obsahom zinku, ktorý pomáha udržiavať zdravý vzhľad a stav vlasov.

Tento šampón už od prvého použitia odstraňuje lupiny a okamžite upokojuje podráždenie vlasovej pokožky.

Okrem šampónov možno zakúpiť aj výživový doplnok vo forme tabliet, ktorý pomáha v boji proti lupinám, posilňuje vlasy, stimuluje tvorbu kožného mazu a tým eliminuje vysychanie vlasových korienkov, buniek a kožného tkaniva

Podobné články

1 komentár

  1. Objednávala som minulý týždeň, a celkom mi ten šampon proti lupinám s mentolom pomohol. Páči sa mi že obsahuje zinok, ktorý viem že na pokožku pomáha, uživala som ho pri problémoch s akné. A okrem toho aj veľmi pekne vonia a a nie je v tom šampóne žiadna chémia. Nevýhodou je že sa neda nikde kúpiť v obchode a treba ho objednávať cez internet.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button