Ako liečiť

Ženšen kórejský: Aké účinky má na ľudský organizmus

pravý kórejský ženšénŽenšen kórejský je dnes veľmi populárnym doplnkom stravy, v lekárňach a špecializovaných obchodoch ho najčastejšie nájdete vo forme tabletiek (kapsúl). Aké sú ale vlastne dôvody, prečo ženšen užívať a nejedná sa len o nejaký marketingový ťah? Aké účinky má na ľudský organizmus?

Čo je to ženšen kórejský?

Kórejský ženšen, ktorý je jednoznačne najpopulárnejším druhom ženšenu, je rastlinou, z ktorej sa využívajú jej korene.

Pestuje sa prevažne v oblasti Kórejského polostrova, preto tiež nesie svoj názov. Okrem Kórey sa však vyskytuje aj na Sibíri a v oblasti Mandžuska, severovýchodnej oblasti Číny a priliehajúcej časti Ruska.

Dôvodom, prečo je práve oblasť Kórey vhodná pre pestovanie ženšenu, je predovšetkým to, že tu panujú časté dažde, ktoré tejto rastline prospievajú. Spolu s vhodnou teplotou tu má ženšen ideálne klimatické podmienky.

História ženšenu

účinky ženšénu na ľudský organizmus a erekciuŽenšen je známy už približne od 4. storočia pred naším letopočtom, avšak ešte relatívne nedávno bol využívaný predovšetkým v tradičnej čínskej a ázijskej medicíne.

Západný svet ho pozná oveľa kratší čas. U nás objavujeme jeho čaro až v posledných rokoch.

Zaujímavosťou je, že okrem účelovo pestovaného ženšenu, ktorý sa využíva práve pre prípravu najrôznejších liekov a doplnkov stravy, sa v prírode vyskytuje tiež divoký ženšen. Úžasná je predovšetkým jeho životnosť, môže totiž dosahovať vek aj niekoľko sto rokov.

Spracovanie ženšenu

Ženšen sa najprv zožne a následne sú využité jeho korene. Ak sú sušené, vznikne takzvaný biely ženšen. Červený ženšen je získavaný tepelnou úpravou.

Účinky ženšenu

Ženšen kórejský môže mať podľa zistení množstvo pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Vďaka obsahu významného množstva minerálov, stopových prvkov a ďalších látok, je už po celé stáročia obľúbený najmä v ázijských krajinách.

Hlavné účinky kórejského ženšenu:

ženšen kórejský a jeho účinkyVzhľadom na to, že kórejský ženšen obsahuje významné látky, ktoré regulujú obsah cukru v krvi, je vhodný pre ľudí, ktorí majú cukrovku.

V poslednej dobe sa ženšen čoraz častejšie užíva aj ako doplnok stravy, ktorý má podporiť sexuálne funkcie a mužom zlepšiť erekciu. Tento účinok je však len sprievodným javom.

Celkovo sa dá tvrdiť, že pravidelné užívanie ženšenu kórejského napomáha vášmu organizmu udržať celkové zdravie. Človek nestráca energiu a vitalitu, cíti sa uvoľnenejšie a dokáže sa lepšie sústrediť.

Walmark – ženšen kórejský

Prípravok Walmark ženšen kórejský obsahuje výťažok z koreňa kórejského ženšenu, ktorý je doplnený o antioxidant v podobe vitamínu E.

Je ponúkaný v balení s 30 kapsulami. Odporúčaná denná dávka je 1 kapsula, takže vám balenie vystačí na celý jeden mesiac.

Tento produkt slúži ako doplnok stravy, ktorý podporuje erekciu, telu dodáva potrebnú energiu a v neposlednom rade prispieva k správnemu fungovaniu vášho imunitného systému.

Walmark ženšen kórejský sa dá kúpiť v balení o 30 kapsulách za iba 5,60€.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button