10 tipov, ako odstrániť toxíny z tela a detoxikácia organizmu

ako odstrániť toxíny z tela a detoxikácia organizmuDetoxikácia organizmu má pre vaše zdravie veľký význam. Ak sa telo zbaví škodlivých látok, dôjde k jeho prečisteniu a opätovnému naštartovaniu, organizmus zvládne potom väčšiu záťaž. 10 tipov, ako odstrániť toxíny z tela a detoxikácia organizmu.

Prečistia sa všetky dôležité orgány, predovšetkým obličky, pečeň, črevo a pľúca. Zvýši sa telesná imunita, organizmus bude odolnejší voči nákazlivým vírusom a chorobám.

Dôjde tiež k  povzbudeniu látkovej výmeny, telo bude oveľa lepšie spracovávať tuky, ktoré sa tak v organizme nebudú zbytočne hromadiť.

Vplyvom detoxikácie organizmu a odplavenia toxínov z tela bude možné dojsť aj k  redukcii telesnej hmotnosti.


Tipy na odstránenie toxínov z tela

1. Správny pitný režim

pitie vody a chudnutiePre odplavenie toxínov z tela je nevyhnutné dodržiavať správny pitný režim. Ako je známe, každý dospelý jedinec by mal počas dňa vypiť dva až tri litre vody. Iba v prípade zvýšenej telesnej aktivity alebo vyšších teplôt je možné vypiť viac.

2. Vyvarujte sa škodlivých nápojov

Telu príliš nepomáha, ak často a vo veľkom množstve pijete sladené nápoje. Na ukladanie toxínov v tele prispieva tiež časté pitie kávy a džúsov. Zďaleka najhoršie telo znáša nadmerné množstvo alkoholu.


3. Obmedzenie tučných jedál

Súčasťou stravy by mali byť jedlá, ktoré majú malý obsah tuku. Pri detoxikácii organizmu sa vyvarujte veľkého množstva údených a mastných výrobkov, konzumácii tmavého mäsa.

Pri príprave jedál používajte zdravé spôsoby varenia, ako sú dusenie a pod. Naopak obmedzte vyprážané jedlá.

korenie4. Menej korenia a soli

Príliš vhodné nie sú ani korenené a veľmi slané jedlá. Pokrmy pokiaľ možno obohacujte dostatkom ovocia a zeleniny.

5. Zvýšený prísun vlákniny

rozpustna vlakninaPre očistu organizmu je vhodné zvýšiť prísun potravín s vyšším obsahom vlákniny. Tou disponujú najmä strukoviny, proso či pohánka.

Nebojte sa jedlá z týchto surovín zaradiť do svojho jedálnička. Obmedzte naopak spotrebu zemiakov. Je dobré do svojho jedálnička na kratšie obdobie zaradiť aj doplnky výživy s vlákninou, ktoré cez internet kúpite za pár eur.

6. Obmedzenie konzumácie bieleho pečiva

Biele pečivo, klasicky v podobe rožkov, by ste počas očistného procesu mali takisto vyradiť zo svojho jedálnička.

7. Dostatok pohybu

úzkosť a športK detoxikácii organizmu pomáha okrem zdravej stravy a vyváženého pitného režimu aj pravidelný a častý pohyb. Vďaka nemu sa zlepšuje krvný obeh, čím dochádza k urýchleniu odplavenia toxínov z tela.

8. Pôst

Telu pomôže, keď si čas od času doprajete pôst, to znamená, že obmedzíte prísun potravín. Samozrejme to nie je nutné preháňať, telo potrebuje neustály prísun energie.

9. Diéta

diéta a detoxikácia organizmuOkrem pôstu môže k detoxikácii organizmu prispieť aj vhodne zvolená diéta.

diétnom programe je vhodné si pohovoriť s vaším lekárom, prípadne špecialistami dietológmi, ktorí sú schopní vám na základe odborného vyšetrenia zostaviť taký jedálniček, pri ktorom telo dostane všetko, čo potrebuje a zároveň bude prečisťované.

10. Doplnky stravy

K očiste tela je možné využiť celý rad doplnkov stravy, ktoré sú vyrobené na čisto prírodnej báze. Pomáhajú zlepšovať peristaltiku čriev, zlepšujú krvný obeh a pomáhajú k lepšiemu spaľovaniu tukov.

Prírodné prostriedky na detoxikáciu organizmu sú bezpečné, musíte ich len užívať podľa priložených návodov.

Čo je potrebné k detoxikácii organizmu?

  • Zmena jedálnička
  • Správny pitný režim
  • Pohyb
  • Dostatok vitamínov a vlákniny
  • Diéta
  • Prírodné doplnky stravy

Ako dlho detoxikácia organizmu potrvá?

Detoxikácia organizmu by mala prebiehať vždy v určitých časových intervaloch. Ideálne je, ak svoj jedálniček, pitný režim a ďalšie návyky upravíte tak, že telo bude môcť vylučovať toxíny neustále.

Aké budú náklady na detoxikáciu organizmu?

yuccaPri detoxikácii organizmu je možné využívať doplnky stravy. Ich cena začína zhruba na 3€ v závislosti od typu zvoleného produktu. Medzi najlepšie produkty tohto typu patria prípravok Yucca, ktorý je k dostaniu v balení 120 tabliet za 11€. Takéto balenie vám vydrží dva mesiace a stačí na kompletnú detoxikáciu organizmu a odstránenie všetkých toxínov, ktoré sa vám nazberali v tele za dlhé roky.

YUCCA je vďaka látkam, ktoré obsahuje mimoriadne účinná pri detoxikácii organizmu. Obsahuje saponíny, ktoré plnia v ľudskom organizme a v črevách takú úlohu, že „vyhodia“ z vášho tela škodliviny a toxíny, ktoré sa v ňom za celý život nazbierali. Priaznivo vplýva na mikroflóru v tráviacom ústrojenstve a podporuje imunitný systém.


Mohlo by vás zaujímať

AKo sa zbaviť atopického ekzému

Dôsledne načúvajte svojmu telu, keď sa vám snaží niečo povedať

Možno ste ani netušili, že atopická dermatitída, alebo aj atopický ekzém postihuje až 30% celej …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.