Ako liečiť

10 tipov, ako odstrániť toxíny z tela a detoxikácia organizmu

ako odstrániť toxíny z tela a detoxikácia organizmuDetoxikácia organizmu má pre vaše zdravie veľký význam. Ak sa telo zbaví škodlivých látok, dôjde k jeho prečisteniu a opätovnému naštartovaniu, organizmus zvládne potom väčšiu záťaž. 10 tipov, ako odstrániť toxíny z tela a detoxikácia organizmu.

Prečistia sa všetky dôležité orgány, predovšetkým obličky, pečeň, črevo a pľúca. Zvýši sa telesná imunita, organizmus bude odolnejší voči nákazlivým vírusom a chorobám.

Dôjde tiež k  povzbudeniu látkovej výmeny, telo bude oveľa lepšie spracovávať tuky, ktoré sa tak v organizme nebudú zbytočne hromadiť.

Vplyvom detoxikácie organizmu a odplavenia toxínov z tela bude možné dojsť aj k  redukcii telesnej hmotnosti.

Tipy na odstránenie toxínov z tela

1. Správny pitný režim

pitie vody a chudnutiePre odplavenie toxínov z tela je nevyhnutné dodržiavať správny pitný režim.

Ako je známe, každý dospelý jedinec by mal počas dňa vypiť dva až tri litre vody. Iba v prípade zvýšenej telesnej aktivity alebo vyšších teplôt je možné vypiť viac.

2. Vyvarujte sa škodlivých nápojov

Telu príliš nepomáha, ak často a vo veľkom množstve pijete sladené nápoje. Na ukladanie toxínov v tele prispieva tiež časté pitie kávy a džúsov.

Zďaleka najhoršie telo znáša nadmerné množstvo alkoholu.

3. Obmedzenie tučných jedál

Súčasťou stravy by mali byť jedlá, ktoré majú malý obsah tuku. Pri detoxikácii organizmu sa vyvarujte veľkého množstva údených a mastných výrobkov, konzumácii tmavého mäsa.

Pri príprave jedál používajte zdravé spôsoby varenia, ako sú dusenie a pod. Naopak obmedzte vyprážané jedlá.

korenie4. Menej korenia a soli

Príliš vhodné nie sú ani korenené a veľmi slané jedlá. Pokrmy pokiaľ možno obohacujte dostatkom ovocia a zeleniny.

5. Zvýšený prísun vlákniny

rozpustna vlakninaPre očistu organizmu je vhodné zvýšiť prísun potravín s vyšším obsahom vlákniny. Tou disponujú najmä strukoviny, proso či pohánka.

Nebojte sa jedlá z týchto surovín zaradiť do svojho jedálnička. Obmedzte naopak spotrebu zemiakov.

Je dobré do svojho jedálnička na kratšie obdobie zaradiť aj doplnky výživy s vlákninou, ktoré cez internet kúpite za pár eur.

6. Obmedzenie konzumácie bieleho pečiva

Biele pečivo, klasicky v podobe rožkov, by ste počas očistného procesu mali takisto vyradiť zo svojho jedálnička.

7. Dostatok pohybu

úzkosť a športK detoxikácii organizmu pomáha okrem zdravej stravy a vyváženého pitného režimu aj pravidelný a častý pohyb.

Vďaka nemu sa zlepšuje krvný obeh, čím dochádza k urýchleniu odplavenia toxínov z tela.

8. Pôst

Telu pomôže, keď si čas od času doprajete pôst, to znamená, že obmedzíte prísun potravín. Samozrejme to nie je nutné preháňať, telo potrebuje neustály prísun energie.

9. Diéta

diéta a detoxikácia organizmuOkrem pôstu môže k detoxikácii organizmu prispieť aj vhodne zvolená diéta.

diétnom programe je vhodné si pohovoriť s vaším lekárom, prípadne špecialistami dietológmi, ktorí sú schopní vám na základe odborného vyšetrenia zostaviť taký jedálniček, pri ktorom telo dostane všetko, čo potrebuje a zároveň bude prečisťované.

10. Doplnky stravy na detoxikáciu

K očiste tela je možné využiť celý rad doplnkov stravy, ktoré sú vyrobené na čisto prírodnej báze. Pomáhajú zlepšovať peristaltiku čriev, zlepšujú krvný obeh a pomáhajú k lepšiemu spaľovaniu tukov.

Prírodné prostriedky na detoxikáciu organizmu sú bezpečné, musíte ich len užívať podľa priložených návodov.

Čo je potrebné k detoxikácii organizmu?

  • Zmena jedálnička
  • Správny pitný režim
  • Pohyb
  • Dostatok vitamínov a vlákniny
  • Diéta
  • Prírodné doplnky stravy

Ako dlho detoxikácia organizmu potrvá?

Detoxikácia organizmu by mala prebiehať vždy v určitých časových intervaloch. Ideálne je, ak svoj jedálniček, pitný režim a ďalšie návyky upravíte tak, že telo bude môcť vylučovať toxíny neustále.

Aké budú náklady na detoxikáciu organizmu?

yuccaPri detoxikácii organizmu je možné využívať doplnky stravy. Ich cena začína zhruba na 3€ v závislosti od typu zvoleného produktu.

Medzi najlepšie produkty tohto typu patria prípravok Yucca, ktorý je k dostaniu v balení 120 tabliet za 11€. Takéto balenie vám vydrží dva mesiace a stačí na kompletnú detoxikáciu organizmu a odstránenie všetkých toxínov, ktoré sa vám nazberali v tele za dlhé roky.

YUCCA je vďaka látkam, ktoré obsahuje mimoriadne účinná pri detoxikácii organizmu. Obsahuje saponíny, ktoré plnia v ľudskom organizme a v črevách takú úlohu, že „vyhodia“ z vášho tela škodliviny a toxíny, ktoré sa v ňom za celý život nazbierali.

Priaznivo vplýva na mikroflóru v tráviacom ústrojenstve a podporuje imunitný systém.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button