Práca a vzdelanie

Ako sa zaujímavým spôsobom učiť cudzí jazyk?

Ako sa zaujímavým spôsobom učiť cudzie jazykyCudzí jazyk znamenal ešte donedávna len nudné učenie sa slovíčok naspamäť. Slovíčka, ktoré boli často úplne nevhodné pre bežnú konverzáciu, navyše ich nebolo možné použiť, pretože k tomu nebola príležitosť. To už je dávno minulosťou. Dnes sa čoraz viac ľudí učí viac ako tri jazyky, nielen pretože ich to baví, ale aj preto, že chápu, ako výhodnú pozíciu budú mať na pracovnom trhu. Aké sú ale najnovšie finty, ako sa čo najľahšie naučiť cudzí jazyk? (Pre tieto tipy je dôležité byť aspoň na úrovni mierne pokročilých.) Ako sa zaujímavým spôsobom učiť cudzí jazyk?

Metódy ako sa zaujímavým spôsobom učiť cudzí jazyk

Windows v cudzom jazyku

Preinštalujte si windows a nainštalujte si ho podľa toho, ktorý cudzí jazyk sa hodláte učiť. Prostredie, ktoré v počítači už dávno poznáte, budete naraz ovládať v cudzom jazyku a postupne sa s novými slovíčkami zžijete.

Malo by vás to viac nútiť premýšľať v cudzom jazyku a pre prípadný pobyt v cudzej krajine je orientácia v cudzojazyčných Windows neskôr aj dobrá výhoda.

Programy v cudzom jazyku

chatovanie v cudzom jazykuVšetky programy, ktoré si teraz nainštalujete, si nastavte v jazyku, ktorému sa chcete teraz venovať. Je to rovnaký princíp ako v predošlom bode.

Nazbierate hromadu slovíčok, ktorá naozaj využijete každý deň.

Program na učenie sa slovíčok

Existuje množstvo programov, do ktorých si vložíte slovíčka, ktoré sa chcete naučiť, a potom vás program sám preskúša z akýchkoľvek kapitol (slovíčka tematicky rozdeľujete) a ohodnotia vás známkou.

Dôležité na tomto programe je, že ak slovíčko neviete alebo v ňom urobíte chybu, program vás sám k tomuto slovíčku niekoľkokrát vráti a tým si ho najlepšie zapamätáte.

Filmy v cudzom jazyku

Filmy si skúste stiahnuť v jazyku, ktorý sa hodláte učiť, a to, aj keď to nie je pôvodné znenie filmu. U väčšiny filmov budete úspešní. Dôležité sú aj titulky, ktoré odporúčam tiež v cudzom jazyku.

Ak počujete a uvidíte to isté, pomôže vám to v porozumení a počúvaní. Ak nerozumiete, nie je nič jednoduchšie, než si nájsť jednotlivé slovíčka v slovníku.

Výukové weby

učte sa cudzie jazyky zábavneExistuje rad webov, ktoré sa špecializujú na výučbu cudzích jazykov.

Nejde o to, že by ste sa mali naučiť všetko, čo na takom webe nájdete, skôr si vyberáte, čo vám ide a čo vám nejde.

Ak máte napríklad problém s určitým časom alebo s predložkami, nájdete tam veľa cvičení. Je to rozhodne príjemnejšie než otvoriť knižku a učiť sa z nej.

Myslite v cudzom jazyku!

Až pôjdete hromadnou dopravou z práce alebo budete plánovať, čo nakúpiť na víkend, skúste to všetko v cudzom jazyku.

Ak nebudete vedieť nejaké slovíčko, nájdite si ho v slovníku (najlepšie v mobile).

Slovník v mobile!

Kúpte si slovník do vášho mobilu, nie je to vôbec ťažké. Stačí len nájsť na internete príslušné odkazy, stiahnuť a potom nahrať program z vášho počítača do vášho mobilu.

Ak nie ste technický typ, poraďte sa s kamarátmi, ktorí počítačom rozumejú, určite vám pomôžu.

Postarajte sa o konverzáciu!

Zaujímavým spôsobom ako sa naučiť cudzí jazyk je rozprávať sa so svojím partnerom týmto jazykom, ak bude odpovedať slovensky, nechajte ho tak a vytrvajte.

Až sa prvýkrát pohádate v cudzom jazyku, bude to veľký úspech – na to je nutné rýchlo reagovať a premýšľať v danom jazyku. Ak váš partner/ka nehovorí vaším vysneným jazykom, nezostáva nič iné než hľadať inde.

Môžete si dať inzerát na študentské internáty, či by s vami niekto nekonverzoval párkrát týždenne, alebo si prostredníctvom internetu nájsť priatelia v zahraničí, ktorý si s vami bude písať alebo sa rozprávať online.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button