Ako si vybraťPráca a vzdelanie

Ako si vybrať vhodný kurz angličtiny?

Ako si vybrať vhodný kurz angličtinyNa trhu jazykových kurzov existuje taká veľká konkurencia, že je veľmi ťažké sa zorientovať v tom, čo si máte vybrať. Máte pocit, že ste večný začiatočník? Možno nie je chyba vo vás, ale v tom, ako si vyberáte kurz angličtiny.

Ako si správne vybrať jazykovú školu a kurz angličtiny

Hoci žiadna škola nie je úplne dokonalá, hlavným princípom kvality môže byť nasledovné:

  • rozdielové testy pred začiatkom semestra
  • maximálne 8-10 študentov v skupinových kurzoch
  • možnosť bezplatne absolvovať ukážkovú lekciu
  • schopnosť prejsť do skupiny vyššej úrovne aj po začatí kurzu
  • spôsob výberu školských lektorov a ich kvalifikácia
  • vytvorenie a zabezpečenie súladu s učebnými osnovami pre skupinové aj individuálne kurzy

Cancellation policy

ako si vybrať kurz anglického jazykaNezabudnite sa opýtať, či škola poskytuje bezplatné študijné materiály, prístup do knižnice a ku kopírke, také sú pravidlá „cancellation policy“, teda ako dlho dopredu môžete zrušiť lekciu, či má škola dohodnuté zľavy na učebnice s kníhkupectvom.

Komunikatívna vs. gramaticko – prekladová metóda vyučovania

Existujú dva rôzne štýly, z ktorých každý vyhovuje inému typu študenta. Záleží len na vás, čo chcete, a v dobrej jazykovej škole by ste mali mať jasné, aké metódy používajú vo svojich kurzoch alebo ako ich kombinujú.

Gramaticko – prekladová metóda vyučovania angličtiny

Metóda sa zameriava na preklady zo slovenčiny do angličtiny a naopak, na gramatické pravidlá, na absolvovanie cvičení a na znalosti gramatických štruktúr.

Obsahuje vyšší stupeň drillových cvičení, na hodinách sa používa pre vysvetlenie viac slovenčina, učiteľ zvyčajne hovorí väčšiu časť lekcie. Je zvlášť vhodná pre nižšie úrovne od beginner až po elementary a pre študentov, ktorí sa boja improvizovať alebo sa chcú zamerať hlavne na gramatiku.

Komunikatívna metóda

Ak naozaj chcete aktívne hovoriť a používať jazyk, odporúča sa čo najskôr začať komunikatívnou metódou. Zameriava sa na pochopenie hlavného významu písaného alebo hovoreného textu, nová slovná zásoba sa väčšinou vysvetľuje v angličtine, slovenčina sa používa minimálne.

Vysvetlená gramatická štruktúra sa praktizuje v písomnej forme, ale hlavne v hovorených cvičeniach a konverzačných aktivitách. Prednášajúci by mal vysvetliť dané pravidlá a potom vytvoriť komunikačnú situáciu, v ktorej ho budete používať.

Dajte si pozor, komunikačná metóda by sa nemala sústrediť len na bezvýznamné hry bez spätnej väzby. Každá aktivita na hodine by mala precvičovať určitý okruh zručností alebo slovnú zásobu.

Konverzačný kurz angličtiny

Ak už máte dobrú slovnú zásobu a ste aspoň mierne pokročilí, môžete sa zapojiť do konverzačného kurzu.

Avšak, ak ste len na úrovni základných vedomostí, radšej sa zapíšete na všeobecný kurz.

Ako zohnať lektora pre individuálny kurz angličtiny

kurzy angličtiny s lektoromVýrazne ušetríte, ak sami budete mať lektora a nie prostredníctvom agentúry. Skúste sa spýtať svojich priateľov, či niekoho poznajú.

Ak sa dostanete do kontaktu s lektormi, ktorí nemajú dostatok kapacity na ďalší kurz, nechajte si odporučiť  jeho kolegov alebo známych.

Väčšina lektorov vyučuje pre individuálnych študentov aj agentúry, ktoré si ale účtujú až dvakrát viac. Opýtajte sa, či lektor vyučuje na hlavný alebo vedľajší úväzok a či má nejaké certifikáty.

Ako spoznať dobrého lektora

Dobrý lektor by vám mal ponúknuť prvú lekciu zadarmo a vytvoriť s vami plán výuky podľa vašich schopností.

Mal by vás otestovať na prvej hodine a stanoviť s vami realistický študijný cieľ. Ak chcete len konverzáciu, môžete definovať témy, ktoré vás zaujímajú.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button