Ako si vybrať

Ako vybrať krbové náradie?

náradie pri krbeKrbové náradie by malo byť neoddeliteľnou súčasťou nielen starých kamenných krbov, ale aj moderných krbových kachlí v moderných interiéroch. Často sa v dnešnej dobe na náradie zabúda, ale jedná sa o nenahraditeľného pomocníka, ktorý nám môže pomôcť pri zakúrení aj pri prikladaní alebo upratovaní okolo krbu. Ako také krbové náradie vybrať?

Základné krbové náradie

ako si vybrať kvalitné krbové náradieZákladom krbového náradia by mali byť tri nástroje a to kutáč, zmeták a lopatka. Kutáč je nevyhnutný na to, aby sme mohli rozhrnúť žeravý popol, alebo posunúť horiace drevo.

Lopatka nám, spoločne so zmetákom, poslúži na upratovanie opadaného popola. Lopatkou môžeme zároveň popol aj vypratať.

Mnoho užívateľov zaraďuje do základného náradia aj kliešte, ktoré umožnia ľahšiu manipuláciu s drevom alebo predmety v priestore vyhne.

Stojan

Vždy si vyberajte jedine set so stojanom. Predstava, že by ste mali náradie iba položené vedľa krbu, je nie príliš príťažlivá.

K dispozícii sú zvyčajne veľmi pekné stojany rôznych tvarov, ktoré si môžete vyberať podľa svojho uváženia. Obzvlášť pekné sú kruhové stojany, ktoré sa umiestnia v blízkosti krbu a na ktoré sa náradie zavesí. Zaobstarať si možno aj radové stojany, ktoré sú pozdĺž kachlí alebo múru.

Kôš na drevo

stojan na krbové náradieVeľmi dôležitý doplnok, do koša na drevo budete umiestňovať naštiepané drevo alebo brikety, takže je potrebné, aby bol stále pri ruke.

Ak nechcete stále chodiť pre drevo, tak si vyberte kôš väčší, ak máte menší interiér, tak zase menší kôš.

Vedro na popol

Kachle sú často vybavené výmenníkom popola, ale aj tak je vedro na popol potrebné. Vyberte si jedine plechové vedro. Z plechu musí byť preto, aby ho prípadné žeravé uhlíky neprepálili.

Výrobca a kvalita krbového náradia

Zamerajte sa na kvalitné náradie priamo od výrobcu. Ak kúpite náradie v obyčajnom obchode, tak sa často stáva, že sa olúpe povrchová úprava, alebo že sa náradie čoskoro zničí.

Tvar a vzhľad krbového náradia

Keďže plní krbové náradie aj dôležitú úlohu aj z hľadiska interiérovej dekorácie, tak si vyberte taký model, ktorý sa bude do interiéru skvele hodiť. Okrem základných podôb a tvarov sú k dispozícii napríklad aj umelecky kované stojany a náradie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button