Ako si vybraťDeti

Ako si vybrať pani na stráženie detí?

Ako si vybrať pani na stráženie detíIste je pre každého z nás najjednoduchšie mať pestúnku na stráženie detí v podobe babičky alebo dedka. Lenže mnohokrát nemajú čas strážiť a my si chceme urobiť s partnerom pekný večer vo dvoch pri sviečkach a romantickej večeri či prechádzke. Napadla nás aj myšlienka, že by sme si zaobstarali pestúnku na stráženie, ale keďže je to cudzia osoba, radšej nad tým mávneme rukou a večer strávime doma s deťmi. Je to škoda, keď viete, ako na to, nie je to predsa nič hrozné využiť kvalifikovaných služieb na stráženie detí niekým, kto to s deťmi vie a rozumie ich potrebám.

Podľa čoho si vybrať pani na stráženie detí

Referencie

Od svojich priateľov a známych si môžete zistiť, či nepoznajú niekoho, kto by vám ratolesť postrážil.

Dajú vám potrebné informácie, dokonca vám môžu s pani dohovoriť schôdzku alebo dať priamy kontakt a vy sa podľa toho zariadite.

Pohovor

ako nájsť pani na stráženie detí

Ak nemáte nikoho z okolia, kto by vám poradil, musíte si nájsť pani na stráženie sami a podrobiť ju veľa otázkam, aby ste vedeli, že vášmu dieťaťu alebo deťom poskytne adekvátnu starostlivosť. Je dobré teda v prvom aj druhom prípade pani na stráženie pozvať k sebe domov.

Služby, ktoré totiž vyhovujú vašim známym, nemusia vyhovovať vám. Zistite si o osobe nasledujúce.

  • Meno, priezvisko, vek, bydlisko, telefónne číslo
  • Skúsenosti, kvalifikácia – ako dlho činnosť vykonáva, kde, prečo, čo ju k tomu vedie, vzdelanie, odbor
  • Praktické otázky – napr. ako by riešila kritickú situáciu, prvá pomoc a bezpečnosť dieťaťa
  • Vzájomné očakávania – čo po nej presne chceme, harmonogram, prístup k výchove, zavolanie podľa dohody

Inštinkt

vhodná pani na stráženie detíDajte na prvý dojem, ak sa vám na osobe na stráženie detí niečo nepáči hneď zo začiatku, bude z vášho výberu akurát problém.

Osobe nebudete dostatočne dôverovať a zrejme to vycítia aj vaše deti. Mali by ste si všetci padnúť do oka, rešpektovať by ste mali teda aj názor vašich detí, pokiaľ sú už väčšie. Pani sa im nepozdáva? Hľadajte ďalej.

Určite nájdete tú pravú pani, ktorá sa skvele postará o vaše deti a vy budete vedieť, že sú v tých najlepších rukách.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button