Ako si vybrať relaxačné kreslo?

ako vybrať relaxačné kresloMnohí z nás to poznajú, ťažký deň, boľavý chrbát a doma si chceme len poriadne oddýchnuť. Sadnúť si, vyložiť nohy a prikryť sa dekou. Zobrať si nejakú dobrú knihu, alebo len pozerať televíziu. Relaxačné kreslo sa v takomto prípade stáva našim veľmi dobrým priateľom. I v tomto prípade platí – sto ľudí, sto chutí. Mohli by sme začať klasickými hojdacími kreslami, prejsť cez praktické kreslá, ktoré často vidíme aj u doktorov, až sa dostaneme k relaxačným polohovateľným kreslám. Výber je naozaj rôznorodý, či už štýlom, využitím, alebo farbou. Ako si vybrať relaxačné kreslo?

hojdacie kresloNajklasickejší a pre mnohých ľudí najobľúbenejší štýl relaxačného kresla sú kreslá hojdacie. Pamätám si, že takéto kreslo je ešte stále u môjho starého otca, vydržalo niekoľko desiatok rokov a stále sa používa. Hojdacie kreslá vznikli v 18. storočí a ich vyrábanie pretrvalo dodnes.

Takýto štýl relaxačného kresla je pre mnohých pozitívny hlavne kvôli hojdaniu.

Niektoré zdroje uvádzajú, že hojdanie zlepšuje motoriku a dokonca aj zvyšuje inteligenciu.


Pri výbere relaxačného kresla by ste mali pozerať na viacero faktorov, najmä na:

  • Pohodlnosť
  • Bezpečnosť
  • Vŕzganie
  • Nosnosť

Ak sú všetky tieto podmienky v poriadku, tak vám už stačí len variant, ktorý sa hodí do vašej izby a páči sa vám.

leňoškyNemusíte byť však fanúšikom hojdacích kresiel. Pre vás je tu ďalší tip. Ide o leňošky. Sú to kreslá, ktoré vyzerajú veľmi moderne a tým pádom možno nemusia štýlovo zapadnúť do každého typu bytu a domovu.

Ak je však váš byt ladený v tomto duchu, tak ste trafili klinček po hlavičke. Sú to jednoduché relaxačné kreslá, ktoré už svojim názvom prezrádzajú, že slúžia na leňošenie v takej napoly polohe – ani sedenie, ani ležanie.

Pri výbere takéhoto kresla treba dbať o materiál, z ktorého je vyrobené a samozrejme, či nemá nejakú chybu.

halmar kresloAni tento štýl nie je vaša šálka kávy? Tak je tu ešte tretí druh kresiel.

Tento sa vyznačuje mohutnosťou, no pritom ide o veľmi príjemné kreslá a dá sa v nich relaxovať na jednotku.

Výhodou je, že kreslá sú polohovateľné a tak je na vás, či chcete sedieť, alebo si ľahnúť.

Toto kreslo má aj vysokú nosnosť a môžete v ňom čítať knihu, časopisy, alebo len tak sedieť pri kávičke s kamarátmi

Imidžové relaxačné kreslá

Ďalším typom, ktorý vás môže zaujať sú ,,imidžové“ kreslá, ktoré sa v posledných rokoch dostávajú do mnohých domácností. Svojim tvarom a farebnými kombináciami vedia zaujať nejedno oko, otázkou však je, či aj pohodlím.

Ak má však niekto vystavaný byt v takomto duchu, tak nie je čo váhať. Aj pri takomto kresle treba dbať pri výbere na kvalitu, či je všetko v poriadku.

Tu je niekoľko tipov na kreslá, ktoré môžete mať aj vy doma. Obchody ponúkajú veľké množstvo rôznych variácií a farieb, takže je naozaj z čoho vyberať.


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať vhodný iPhone

Ako si vybrať iPhone, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim požiadavkám?

Spoločnosť Apple každoročne rozširuje portfólio svojich produktov. Nemožno sa preto čudovať, keď sa spotrebitelia v …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.