Ako si vybraťDomácnosť

Ako si vybrať relaxačné kreslo?

ako vybrať relaxačné kresloMnohí z nás to poznajú, ťažký deň, boľavý chrbát a doma si chceme len poriadne oddýchnuť. Sadnúť si, vyložiť nohy a prikryť sa dekou. Zobrať si nejakú dobrú knihu, alebo len pozerať televíziu. Relaxačné kreslo sa v takomto prípade stáva našim veľmi dobrým priateľom. I v tomto prípade platí – sto ľudí, sto chutí. Mohli by sme začať klasickými hojdacími kreslami, prejsť cez praktické kreslá, ktoré často vidíme aj u doktorov, až sa dostaneme k relaxačným polohovateľným kreslám. Výber je naozaj rôznorodý, či už štýlom, využitím, alebo farbou. Ako si vybrať relaxačné kreslo?

hojdacie kresloNajklasickejší a pre mnohých ľudí najobľúbenejší štýl relaxačného kresla sú kreslá hojdacie. Pamätám si, že takéto kreslo je ešte stále u môjho starého otca, vydržalo niekoľko desiatok rokov a stále sa používa. Hojdacie kreslá vznikli v 18. storočí a ich vyrábanie pretrvalo dodnes.

Takýto štýl relaxačného kresla je pre mnohých pozitívny hlavne kvôli hojdaniu.

Niektoré zdroje uvádzajú, že hojdanie zlepšuje motoriku a dokonca aj zvyšuje inteligenciu.

Pri výbere relaxačného kresla by ste mali pozerať na viacero faktorov, najmä na:

  • Pohodlnosť
  • Bezpečnosť
  • Vŕzganie
  • Nosnosť

Ak sú všetky tieto podmienky v poriadku, tak vám už stačí len variant, ktorý sa hodí do vašej izby a páči sa vám.

leňoškyNemusíte byť však fanúšikom hojdacích kresiel. Pre vás je tu ďalší tip. Ide o leňošky. Sú to kreslá, ktoré vyzerajú veľmi moderne a tým pádom možno nemusia štýlovo zapadnúť do každého typu bytu a domovu.

Ak je však váš byt ladený v tomto duchu, tak ste trafili klinček po hlavičke. Sú to jednoduché relaxačné kreslá, ktoré už svojim názvom prezrádzajú, že slúžia na leňošenie v takej napoly polohe – ani sedenie, ani ležanie.

Pri výbere takéhoto kresla treba dbať o materiál, z ktorého je vyrobené a samozrejme, či nemá nejakú chybu.

halmar kresloAni tento štýl nie je vaša šálka kávy? Tak je tu ešte tretí druh kresiel.

Tento sa vyznačuje mohutnosťou, no pritom ide o veľmi príjemné kreslá a dá sa v nich relaxovať na jednotku.

Výhodou je, že kreslá sú polohovateľné a tak je na vás, či chcete sedieť, alebo si ľahnúť.

Toto kreslo má aj vysokú nosnosť a môžete v ňom čítať knihu, časopisy, alebo len tak sedieť pri kávičke s kamarátmi

Imidžové relaxačné kreslá

Ďalším typom, ktorý vás môže zaujať sú ,,imidžové“ kreslá, ktoré sa v posledných rokoch dostávajú do mnohých domácností. Svojim tvarom a farebnými kombináciami vedia zaujať nejedno oko, otázkou však je, či aj pohodlím.

Ak má však niekto vystavaný byt v takomto duchu, tak nie je čo váhať. Aj pri takomto kresle treba dbať pri výbere na kvalitu, či je všetko v poriadku.

Tu je niekoľko tipov na kreslá, ktoré môžete mať aj vy doma. Obchody ponúkajú veľké množstvo rôznych variácií a farieb, takže je naozaj z čoho vyberať.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button