Ako si vybraťŠkola

Ako by mala vyzerať tá správna školská taška?

September je síce ešte pomerne ďaleko, no čo nevidieť je tu a sprevádzať ho bude aj začiatok školského roka. Nech už máte školopovinné dieťa v akomkoľvek veku, výber školskej tašky by ste nemali podceniť. Len tým správnym typom mu totiž zaručíte pocit pohodlia a bezpečia.

Ako by správne mala vyzerať detská školská taška

Kúpa tašky je významnou udalosťou najmä počas prvého školského roka. Vaše dieťa prvýkrát nastupuje do školy a zháňanie školských potrieb ho fascinuje.

To však neplatí u staršieho dieťaťa, ktoré si väčšinou vezme tašku z predošlého roka. Nech je akokoľvek nová či kvalitná, pokiaľ vyrástol a taška mu viac nesedí, je čas hľadať novú. Čo by teda mali tieto batohy spĺňať?

Adekvátna veľkosť školskej tašky

Telesné proporcie dieťaťa sú pri kúpe tašky kľúčové. Pamätajte, že by mu nemala byť ani malá, ani priveľmi veľká.

Platí tu totiž pravidlo, že taška nesmie presiahnuť ramená, končiť by mala zase niekde v páse a široká by mala byť podľa vzdialenosti ramien. Len v takom prípade možno hovoriť o ruksaku, ktorý bude svojimi rozmermi tým vyhovujúcim.

Kvalita spracovania školskej tašky

Neustále počúvame, aký je obsah školských tašiek enormne ťažký. To, čo si musí vziať do školy síce neovplyvníte, no odbremeňte ho aspoň tým, že mu vyberiete kvalitu. Tú nájdete aj medzi lacnými ruksakmi, no aj tie musia spĺňať niekoľko dôležitých parametrov.

V prvom rade by malo ísť o pevnosť a pohodlie, čím minimalizujete riziko zdravotných problémov. Máte skúsenosti so zlým batohom, čo robil vášmu dieťaťu červené fľaky? Teraz už určite viete, že ramená by mali byť špeciálne vystlané, široké minimálne 4 cm a, samozrejme, aj nastaviteľné.

Chrbtová časť tašky by mala byť mäkká a zároveň aj priedušná. Veľkým pomocníkom však bude aj bedrový popruh, pomocou ktorého lepšie rozdelíte hmotnosť a takto odľahčíte aj ramená. Správnym výberom školskej tašky zabránite problémom s chrbticou. Každý z nás chce pre svoje dieťa to maximum, doprajte mu tak kvalitu a pohodlie vhodným výberom ruksaku.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button