Nezaradené

Ako si zariadiť oddychový priestor na terase?

domáca terasa a priestor na oddychLetné horúčavy neutíchajú a preto väčšina z nás hľadá úkryt pod krytou terasou. Ak za vlastným domom máte priestor, kde by ste si dokázali vytvoriť oddychový priestor – terasu, poradíme vám pri jej zariaďovaní. Aj keď sa to zdá byť jednoduché, ono to jednoduché vôbec nie je. Väčšina z nás robí chyby pri výbere tienidla a podlahy.

Slnečné plachty ako ideálne tienenie priestoru

Dizajnové tienenie záhrady, terasy, ale aj oddychových plôch pri bazénoch. Aj takéto sú slnečné plachty. Pripomínať vám budú jachtárske plachty a zapáči sa vám najmä ich materiál.

Kvalitný materiál štýlových slnečných plachiet vás presvedčí, aby ste si ako tienidlo oddychového priestoru na záhrade a terase vybrali práve slnečné plachty, ideálne rakúskej značky Soliday. Vytvoria vám priestor na oddych a zároveň vás ochránia pred agresívnym slnkom, ktoré je agresívne najmä medzi 11:00 a 15:00.

Terasové dosky vhodné aj do oblastí s vysokým výskytom zrážok

Drevené podlahy do exteriéru? Mnohí to odcudzujú, lebo sa boja, že by sa drevo mohlo pod vplyvnom nepriaznivého počasia znehodnotiť.

Terasové dosky vyrábané na Slovensku sú vyrobené z odolného kvalitného a hlavne zdravého dreva, ktoré zvládne akékoľvek výkyvy počasia, vrátane veľkého výskytu zrážok. Sú vhodné najmä na terasy, terasové priestory, ktoré sú napojené na interiér rodinného domu. Ak chcete kvalitné podlahu na terasu, vyberajte slovenské terasové dosky.

Pergoly a závesy

Tzv. prechody medzi interiérom a exteriérom krásne oživia moderné terasové dosky. Spomedzi tieniacej techniky vám okrem slnečných plachiet odporúčame pozrieť si aj pergoly.

Vytvoria priestor za domčekom, kde môžete oddychovať nielen cez sparné dni, ale aj cez treskúce mrazy. Oddychový priestor pomyselne oddelíte od terasových priestorov tmavými závesmi až po zem.

Nábytok a osvetlenie

Na terase samozrejme nesmie chýbať nábytok – odporúčame vyrobený z pravého ratanu. Nezabúdajte samozrejme ani na osvetlenie. Priestor krásne osvetlíte solárnymi lampami s dobrou svietivosťou, ale pokojne aj klasickým lampášom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button