Nezaradené

Ako fungujú kuriérske služby a sledovanie zásielok?

Pre doručenie balíka sa mnoho ľudí spolieha na bežnú poštu. Sú však situácie, v ktorých nemôžete s doručením zásielky meškať a práve vtedy by ste mali využiť kuriérske služby.

V prípade, že vlastníte obchod a snažíte sa svojim zákazníkom rozposielať tovar prostredníctvom zásielok, určite ste sa už stretli s nepríjemnou situáciou. Poštárka či poštár nezastihli adresáta na korešpondenčnej adrese, preto mu nechali len oznam o zásielke. To je však stále ten lepší prípad. Horšie je, ak pracovník pošty vyhodnotí popis adresy ako nečitateľný a zásielku rovno posiela naspäť odosielateľovi. Tento proces môže trvať niekoľko dní a ani odosielateľ, ani adresát zatiaľ netušia, čo sa deje.

kurierské služby
Zdroj : pixabay.com

Kuriérske služby ponúkajú prehľad

S výberom správnej kuriérskej služby získavate nielen možnosť expresného doručenia, ale aj vynikajúci prehľad o zásielke. Väčšinou stačí prísť na stránku kuriérskej spoločnosti a zadať do poľa referenčné číslo balíka alebo zásielky.

Nadštandardné služby však neznamenajú to, že ste vy alebo vaši adresáti prinútení sledovať svoj balík „na vlastnú päsť“. Kvalitná kuriérska spoločnosť vás pravidelne informuje o expedovaní a potenciálnom doručení zásielky. Prostredníctvom e-mailu vám môže poslať upozornenie na to, že zásielka bola expedovaná. V tele e-mailu nájdete tiež prelink alebo kód na sledovanie zásielky, čo vám celú situáciu uľahčí.

Prostredníctvom SMS informuje kuriérska spoločnosť adresáta väčšinou v deň dodania zásielky. Bežný je časový interval v rozmedzí 2-4 hodín. Ak si nie ste istí, kde v meste sa kuriér práve nachádza, aj po obdržaní tejto SMS môžete využiť trackovanie zásielky, ktoré bude v deň doručenia presnejšie – kuriér pravdepodobne roznáša zásielky po meste, v ktorom sa nachádzate, preto uvidíte aj polohu svojej zásielky.

V porovnaní s bežnými službami pošty máte ďalšiu výhodu, a tou je kontakt na doručovateľa. V prípade potreby je možné dohodnúť sa s kuriérom na zmene doručovacej adresy, prípadne na zmene času doručenia. Ak to nie je pre kuriéra príliš veľké narušenie harmonogramu, väčšinou nie je problém nájsť kompromis.

sledovanie zásielok a kurierské služby
Zdroj : pixabay.com

Kuriérske spoločnosti majú aj vlastné odberné miesta

Niekedy adresátom nevyhovuje preberanie zásielok priamo na korešpondenčnej adrese v určenú dobu alebo časovom intervale. Je to úplne pochopiteľné, no doposiaľ to máloktorá kuriérska spoločnosť brala do úvahy. Dobrou správou je, že medzi kuriérskymi službami už nájdete aj takéto výhody. Stačí si zvoliť jeno z odberných miest, na ktoré si dáte zásielku doručiť a vy, alebo váš zákazník, si ju môžete vyzdvihnúť kedykoľvek vám to vyhovuje.

Cena môže byť viac než priaznivá

Mnoho podnikateľov alebo majiteľov internetových obchodov odrádza od využívania kvalitných kuriérskych spoločností cena z ich služby. Ceny sú však dnes už omnoho výhodnejšie a ak sa rozhodnete využívať kuriérske služby pravidelne, môžete získať aj klientské výhody.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button