Zdravie a krása

Čím sa na jeseň dopovať? 5 potravín, ktoré uvoľnia a zbavia napätia

čim sa na jeseň dopovaťCítite sa neustále v napätí a premáhajú vás jesenné depresie? Na zlepšenie nálady vám určite pomôže ovocie. V tomto článku ponúkneme zoznam piatich potravín, ktoré vás uvoľnia a zbavia napätia. Čím sa na jeseň dopovať?

Avokádo

Avokádo okrem omega-3 mastných kyselín obsahuje aj kyselinu olejovú, ktorá pomáha mozgu vytvárať vyššiu hladinu hormónu šťastia čiže serotonínu.

Navyše avokádo je plné draslíka, ktorý znižuje krvný tlak.

Banány a špenát podporujú dobrú náladu

potraviny, ktoré zlepšia náladuVďaka vzácnej kombinácii aminokyseliny tryptofán a vitamínu B6 zlepšujú banány náladu a potláčajú únavu a pocit nudy. Banány sa hodia aj ako alternatívny doplnok pre každého, kto sa lieči z depresii.

Ďalším jesenným afrodiziakom je špenát. Vďaka kyseline listovej podporí špenát tvorbu serotonínu v tele.

Vedci totiž tvrdia, že ľudia, ktorým kyselina listová chýba, majú až o 67% väčšia pravdepodobnosť, že prepadnú depresiám. Mnoho ľudí nemá špenát rado. Ale špenát je výborný prostriedok ako na jeseň dopovať vitamínmi svoje telo.

Na nervy a zlú náladu vám jednoznačne odporúčame mandle, orechy a grep

Mandle a orechy sú skvelé na nervy, zvlášť, ak ich konzumujete častejšie v priebehu dňa. A to preto, že fungujú na podobnom princípe ako antidepresíva. Okrem toho dodávajú telu veľa energie.

A nakoniec grep. Ten je ideálny liek proti depresii. Stačí zjesť jeden grep za deň a psychická rovnováha sa zrovná. Dostaví sa príjemný pocit eufórie. Vitamín B 9, ktorý je v grepoch, pomáha okysličovať mozog a správne pospájať nervové vlákna.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button