Škola

Ako sa pripraviť na prijímacie skúšky na gymnázium?

návod ako sa dobre pripraviť na prijímacie skúšky na gymnáziumPrijímacie skúšky na školu bývajú jedným z rozhodujúcich okamihov v živote. Kapacita škôl je obmedzená a uchádzačov je príliš, preto je dôležité sa starostlivo na prijímacie skúšky na gymnázium pripraviť.

Ako sa správne pripraviť na prijímacie skúšky na gymnázium krok po kroku

Choďte na deň otvorených dverí

kontaktTým, že spoznáte školu, kde budú prijímacie skúšky prebiehať, nebudete toľko stresovaní z nového prostredia.

Prejdite si triedy a zmapujte, kde sa nachádzajú toalety, aby ste sa v priebehu skúšok nemuseli trápiť ich hľadaním.

Pozrite sa tiež, či sú prítomné automaty s nápojmi a bagetami pre prípad, že by Vám niečo chýbalo, prípadne keby ste na pripravenú desiatu doma zabudli.

Prípravné kurzy na prijímacie skúšky na gymnázium

Prípravné kurzy sú obľúbené a tiež účinné, zvlášť keď navštevujete kurz organizovaný školou, na ktorú sa chystáte ísť. Ich cena sa pohybuje v rozmedzí od 80 do 140 €.

Prípravné kurzy sú vlastne akousi rozšírenou výučbou (nadstavbou) k bežnej výučbe. Ich súčasťou býva aj rozbor starších testov, ktorým sa tak môžete na podobné znenie pripraviť.

Kontaktujte súčasných  študentov

Portál Facebook umožňujú vyhľadanie užívateľov na základe školy, do ktorej chodia. Využite to a skúste niektorého osloviť a spýtať sa na nejaké tipy či postrehy zo skúšok. Informácie to sú veľmi užitočné, pretože sú takpovediac z prvej ruky.

Ako s učením na prijímacie skúšky na gymnázium?

Väčšina prijímacích testov na SŠ nie sú založené na základe encyklopedických poznatkov, ale na premýšľanie a jeho aplikovanie v praxi. Je to z toho dôvodu, že na každej základnej škole sa učia tak trochu niečo iné, a tak by niektorí žiaci mohli byť znevýhodnení.

Inak je to však u prijímacích skúšok na VŠ, kedy sa počíta s istou vlastnou iniciatívou uchádzača a vyžadujú sa preto od neho širšej znalosti. Učte sa priebežne, začnite podľa potreby kľudne aj pol roka pred termínom. Dobré je zaobstarať si knihy s cvičnými testami. Jednak sa pripravíte na situáciu testovania, jednak nájdete svoje nedostatky.

Podporné látky

ako sa pripraviť na príjmacie skúšky na gymnázium

Mnoho študentov verí, že látky obsiahnuté napríklad v ginko dvojlaločnej (ginkgo biloba), ktoré boli vedecky dokázané za účinné na zlepšenie pamäti, sú kľúčom k úspešnému zloženiu skúšok.

Majte na pamäti, že sa stále jedná o látky iba pre zlepšenie pamäti, nie pre dokonalú pamäť, preto na ne nemožno spoliehať.

Ak si po večeroch dávate kávu pre vyššiu aktivitu a koncentrovanosť, pripravujte si ju s rozumom. Nezasahujte svoje obvyklé zvyky a nezostávajte kvôli nej hore dlho do noci.

Večer a ráno pred skúškami na gymnázium

Choďte spať skoro, aby ste boli ráno čulí. Nie je na škodu si ešte skúsiť nejaký test, napríklad na Internete. S učením by ste však mali do testu už nadobro skončiť. Ráno vstaňte radšej skôr a majte istú časovú rezervu, aby ste dorazili včas.

Prečítajte si aj:

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button