Ako a prečo študovať titul BBA?

titul BBAMožno ste už počuli o titule BBA, ale stále si pod týmto pojmom nedokážete predstaviť, čo titul BBA zahŕňa. Oplatí sa vyštudovať tento titul? A čo vôbec štúdium vyžaduje?


Čo je to vlastne titul BBA

Skratka BBA vyplýva z anglického Bachelor of Business Administration, čo vo voľnom preklade znamená bakalárske štúdium v ​​obchodnej administratíve. Nadväzujúcim titulom je MBA (Masters of Business Administration).

BBA titulTieto tituly by sa dali prirovnať k českým vysokoškolským titulom Bc. a Mgr. Titul BBA je profesijný, nie akademický. Uvádza sa za menom a získanie tohto titulu sprevádza získanie certifikátu.

Pre koho je štúdium BBA určené

Štúdium BBA je určené najmä absolventom stredných škôl s minimálnou alebo žiadnou manažérskou praxou.

Titul BBA absolventom uľahčuje hľadanie zamestnania vďaka svojej prestíži, môže zabezpečiť vyšší plat a tiež prináša možnosť získať prácu v zahraničí. Absolventi môžu nájsť uplatnenie vo verejnej správe a na pozíciách asistentov a administratívnych pracovníkov.


Znalosti a zručnosti na nezaplatenie

Štúdium programu BBA prináša teoretické poznatky v oblasti manažmentu, marketingu, personalistiky alebo práva. Dôraz je kladený najmä na rozvíjanie praktických zručností, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi dôležité. Študenti sa tak učia napr. Písať jednoduché obchodné zmluvy, komunikovať so súdmi, štátnou správou a ďalšími orgánmi.

Program BBA v u nás

bachelor business administrationNa Slovensku v Česku je možné tento titul vyštudovať na niekoľkých školách. Často ide o zahraničné vysoké školy či ich pobočky. Výhodou tohto typu štúdia je individuálny prístup k študentom a už spomínané zameranie na uplatňovanie poznatkov v praxi.

Výučba pre samouka

Dĺžka štúdia BBA programu trvá najčastejšie 1 rok (tj. 2 semestre). Jedná sa o štúdium vo forme samoštúdia s e-learningovou podporou. Študent musí splniť niekoľko študijných povinností, ktoré konzultuje so svojím lektorom.

Priebežne odovzdáva seminárne práce s vypracovanými úlohami. V SR prebieha výučba najčastejšie v slovenskom jazyku, môžeme sa však stretnúť s kombináciou s anglickým jazykom.

Čo predchádza získaniu titulu

Celé štúdium je ukončené obhajobou tzv. dezertačnej práce a ústnou záverečnou skúškou. Skúška prebieha tradične pred komisiou a študenti si losujú najčastejšie tri okruhy z učiva. Cieľom záverečnej skúšky je preveriť, či študent porozumel problematike a či je schopný získané poznatky aplikovať do praxe.

Nebojte sa zainvestovať do vzdelania

Ceny štúdia programu BBA na Slovensku sa dosť líšia. Závisí predovšetkým na prestíži školy a kvalite poskytovaných služieb.


Mohlo by vás zaujímať

Ako si vybrať dobrú domácu tlačiareň

Pracujte z domu s tlačiarňou plne k dispozícii

Patríte ku skupine ľudí, ktorá sa po hromadnom presune zamestnancov dostala na home office? Mnohé …

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.