Ako sa pripraviť na prijímacie skúšky na vysokú?
Väčšina študentov sa po maturite hlási na vysokú školu. A mnoho z nich má väčšie obavy z prijímacích skúšok na vysokú školu, než z celej maturity. Je na to dôvod? A ako sa vlastne dobre pripraviť na prijímacie skúšky na vysokú školu?
Prípravu na prijímacie skúšky vysokú školu nepodceňte!
Je váš záujem o zvolený odbor naozaj veľký? Ak sa na školu chcete dostať, je nutné sa venovať príprave ku skúškam určitý čas. Nenechávajte prichystanie na poslednú chvíľu. Ak sa začnete učiť, až tesne pred prijímačkami, je dosť možné, že pohoríte.
Aké sú požiadavky? Zistite si čo najviac o kritériách prijatia. Až potom sa môžete zamerať priamo na to podstatné.
Zapíšte sa do nultého ročníka!
Nultý ročník je najintenzívnejšia príprava na prijímacie skúšky na vysokú.
Absolvent nultého ročníka má zvýšenú šancu na to, že uspeje počas prijímačiek a navyše po jeho absolvovaní získa certifikát, ktorý má charakter dokladu o ďalšom dosiahnutom profesijnom vzdelaním. A to sa určite bude hodiť.
Štúdium nultého ročníka väčšinou prebieha raz či dvakrát za 14 dní, cez víkend, alebo vo všedný deň, podľa vami zvoleného termínu.
Čakajú vás testy študijných predpokladov a testy všeobecných predpokladov, ďalej potom precvičovanie testov z minulých prijímacích skúšok, ale dozviete sa niečo o histórii vami vybraného odboru, jeho terminológie a dôjde aj na výklad základných pojmov.
Navštívte prípravný kurz!
Prípravné kurzy sú určené tým študentom, ktorí sa na vysokú školu chcú nejakým spôsobom pripraviť, ale nemôžu chodiť na ročnú prípravu. Tieto kurzy ale navštevujú aj ľudia, čo si chcú rozšíriť obzory.
Stretnutie prebieha raz či dvakrát za 14 dní a po 10 až 15 sedeniach by ste mali byť pripravení na prijímacie skúšky. Program je prispôsobený tak, aby obsahoval všetko potrebné na vstupný pohovor na zvolený študijný odbor.
Ak sa rozhodnete pre absolvovanie prípravného kurzu, siahnete do vrecka v priemere asi okolo 182 €.
Záujem o odbor!
Ak je váš záujem o odbor naozaj veľký, určite sa zaujímate aj o dianí v tejto oblasti. Je dobré pátrať po informáciách, po novinkách v obore, vypožičať si v knižnici odbornú literatúru alebo si kúpiť odborný časopis. Sledovaním dokumentov, alebo iných relácií týkajúcich sa odvetvia, o ktoré máte záujem, vám isto iste pomôže.
Aj samotná prax v odbore, aj napriek tomu, že nemáte odborné vzdelanie, je celkom výhodou.
Niektoré veci skrátka z učebníc nevyčítate!