Cestovanie

Prečo tráviť Vianoce pri mori?

vianoce pri moriChcete tento rok stráviť Vianoce nejako inak, možno trochu netradične a originálne? Potom vyrazte k moru. Niektorí ľudia vo vašom okolí vám budú také Vianoce naozaj závidieť, ale počítajte aj s nepochopením a iste si mnohokrát vypočujete, že také Vianoce nie sú tie pravé a že si ich neužijete. Tak prečo tráviť práve Vianoce pri mori?

Preč od predvianočného zhonu

Ak nemáte radi zhon, ktorý so sebou príprava na Vianoce prináša, potom sú Vianoce pri mori pre vás to pravé.

Nebudete sa musieť zaoberať výzdobou bytu, pečením sladkostí, zdobením stromčeka, veľkým nákupom potravín na sviatky, ani prípravou slávnostného stola. Ani darčeky nemusíte nijako moc riešiť, veď môžete svojich blízkych obdarovať originálnymi darčeky, ktoré priveziete zo svojho pobytu pri mori.

Na Vianoce do tepla za slniečkom

iné vianočné zvyky a tradícieNajobľúbenejšie lokality pre pobyt pri mori v čase Vianoc sú predovšetkým Kanárske ostrovy, ale aj exotické Thajsko, Dominikánska republika alebo napríklad Kuba.

Všade tam na vás bude čakať slniečko a teplo. To je ideálne pre tých, ktorý nemajú radi sneh, mráz alebo poľadovicu.

Výhodou tiež je, že so sebou nemusíte brať teplé oblečenie, ale zbalíte sa tak ako na letnú dovolenku.

Ušetríte pár dní dovolenky v práci

Keď vianočné sviatky vyjdú na dni v týždni, ušetríte aj dovolenku v práci. Stačí si vziať len pár dní dovolenky a hneď máte štrnásť dní voľna.

Navyše si väčšina ľudí na Vianoce berie voľno aj tak, tak prečo to nevyužiť.

Zaslúžený relax na Vianoce

vianoce do tepla za slniečkomOd letnej dovolenky už uplynulo pár mesiacov a do tej nasledujúcej je ešte veľmi ďaleko.

Na zimnej dovolenke pri mori si užijete zaslúžený relax a načerpáte energiu, ktorú budete potrebovať na zvyšok zimných mesiacov. Prečítajte si aj článok ako prichystať vianočný stôl.

Spoznáte iné zvyky

Máte tiež jedinečnú príležitosť spoznať vianočné zvyky a tradície v iných častiach sveta. Niečo iné je o zvykoch čítať a vidieť ich na vlastné oči.

Tak ak chcete tráviť Vianoce trochu netradične, vezmite platný cestovný pas a vyrazte za slniečkom. Tak šťastné a veselé!

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button