Návody

Ako ozdobiť vianočný stromček?

ako ozdobiť vianočný stromčekSúčasťou príprav pred príchodom Štedrého dňa je tiež zdobenie vianočného stromčeka. Niekto ho pripravuje až priamo na Štedrý deň, iní si túto obľúbenú činnosť doprajú už skôr, záleží len na vašich zvykoch. Každý z vás má určite svoj tradičný postup, ako ozdobiť vianočný stromček. Pre istotu je ale dobré si ujasniť, aký spôsob je ten najistejší a najlepší. Ako ozdobiť vianočný stromček?

V článku sa dočítate:

  • Postup
  • Čo je nato potrebné
  • Ako dlho to potrvá
  • Náklady na ozdobu stromčeka

Postup ako ozdobiť stromček

Umiestnenie a upevnenie vianočného stromčeka

Prvým krokom je samozrejme nachystanie vianočného stromčeka na miesto. Zvyčajne sa stromček stavia do obývacej izby, kde sa počas Vianoc schádza celá rodina a sadajú si tu tiež všetci návštevníci. Stromček rozhodne musí mať výsadné miesto, nie aby sa krčil niekde v rohu.

Stromček najprv uchyťte do stojana. Ak nemáte stojan z obchodu, môžete si ho vyrobiť sami. O tom, ako vyrobiť stojan na vianočný stromček sme písali v jednom z predchádzajúcich článkov.

Svetlá na vianočný stromček

Po dôkladnom upnutí do stojanu môže konečne začať samotné zdobenie.

vianočne svetielka na stromčekNajprv si pripravte vianočné osvetlenie na stromček.

To vyberte z obalu a rozprestrite ho na podlahu tak, aby káble a svetlá neboli zamotané. Potom otestujte, či všetky svetlá svietia.

V prípade, že to tak po zapojení do elektriny nie je, skontrolujte jednotlivé svetla a tie rozbité alebo nefunkčné vymeňte.

Vianočné svetlá potom vezmite uprostred a prvý úchyt umiestnite na vrchol stromčeka. Potom jednotlivé úchyty umiestňujte postupne od hora nadol, a to pokiaľ možno rovnomerne, aby bol efekt pri rozsvietenom stromčeku čo najlepší.

Nezabudnite, že koncové svetlo, od ktorého vedie už len kábel do siete, umiestnite do blízkosti zásuvky. Je dobré, ak je zásuvka za stromčekom tak, aby kábel neprekážal pred stromčekom.

Ozdoby na stromček

ozdoby na vianočný stromčekAko náhle máte upnuté osvetlenie, prichádzajú na rad čokoládové ozdoby.

Môžete použiť vlastné výtvory, ktoré pripevníte na háčiky a zavesíte, rovnako tak sú ale pekné aj čokoládové ozdoby z kupovaných vianočných kolekcií. Rozmiestnenie a hustota cukroviniek samozrejme záleží len na vás, ale je lepšie to s nimi príliš nepreháňať, musí zostať miesto na klasické ozdoby.

Teraz už môžete začať na stromček rozmiestňovať klasické ozdoby – najprv tie nerozbitné (slamené a pod.), Potom sklenené. Môžete si tiež vyrobiť vlastné vianočné ozdoby – zo slamy, z papiera alebo z vizovického cesta.

Potom, čo máte zavesené ozdoby, prídu na rad vianočné reťaze. Ak sú dlhé, oviňte ich postupne okolo celého obvodu stromčeka, každý kus vždy v jednej rovine.

Nakoniec stromček dozdobte ešte strapcami a „snehom“. Ten si môžete vyrobiť z farebného alobalu, ktorý rozstriháme na jemné prúžky.

Čo je potrebné na ozdobenie vianočného stromčeka?

  • najkrajšie vianočné stromčekyStojan na vianočný stromček
  • Vianočné osvetlenie
  • Čokoládová kolekcia (alebo vlastné sladkosti na stromček)
  • Vianočné ozdoby na stromček
  • Vianočné reťaze
  • Strapce, vianočný sneh

Ako dlho zdobenie stromčeka potrvá?

Zdobenie vianočného stromčeka je radostnou a príjemnou záležitosťou, takže rozhodne sa nie je kam ponáhľať.

Pokojne zapojte celú rodinu, vrátane detí, ktoré si to iste náležite vychutnajú. Stromček budete mať vyzdobený približne počas jednej až dvoch hodín.

Aké budú náklady na vianočný stromček a zdobenie?

Obstaranie vianočného stromčeka je otázkou niekoľkých dní pred tým, než ho začnete zdobiť. Jeho cena sa líši podľa typu dreviny, veľkosti a tiež tvaru. Najlacnejšie sú smrekové stromčeky, ich ceny začínajú v malých veľkostiach už od 10 €. Za kvalitnú jedľu ale dáte pokojne 20 € aj viac.

Vianočné svetlá (reťaze) môžete kúpiť už od zhruba 10 €, v kvalitnejších prevedeniach stoja pokojne až 35 €. Ďalšie položky zakúpite opäť v rádoch pár eur.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button