PrečoElektronika

Prečo sa oplatí nákup nových telefónov iPhone 5s a iPhone 6?

recenzia prečo sa oplatí nákup nových telefonov iPhoneChystáte sa na kúpu nového chytrého mobilného telefónu, ktorý vám okrem bežných funkcií dopraje veľa zábavy? Pred tým, než sa vyberiete do obchodu, prípadne si vyberiete tovar v niektorom z tuzemských e-shopov, je dobré sa dozvedieť podrobnejšie informácie o jednotlivých značkách, typoch a modeloch. V tejto recenzii sa zameriam na dva produkty od spoločnosti Apple, ktorá vyrába modely iPhone. Recenzia: Prečo sa oplatí nákup nových telefónov iPhone 5s a iPhone 6?

iPhone je symbol statusu a prestíže

Iphone  je už niekoľko rokov symbolom moderného mobilného telefónu, ktorý má nielen bežné funkcie, ale ide vlastne o akúsi kombináciu s vreckovým počítačom.

Pri všetkých modeloch je samozrejmosťou priestranný dotykový displej s virtuálnymi klávesami.

Od roku 2007, kedy bola predstavená prvá verzia tohto inteligentného telefónu, došlo k výrazným zmenám a pokrokom. Medzi novinky sa v súčasnosti radí iPhone 5s a iPhone 6.

iPhone 5s

Už sme si zvykli na to, že iPhony používajú operačný systém iOS. Je veľmi spoľahlivý a umožňuje využívať celé množstvo aplikácií, ktorých vzniká nepreberné množstvo každý deň.

iPhone 5s má nainštalovanú najmodernejšiu verziu operačného systému – iOS 8. Je doslova nabitý novými funkciami, s ktorými si ako správny vyznávači chytrých telefónov dozaista užijete množstvo zábavy. iOS 8 tomuto modelu iPhonu perfektne sadne, pretože je ideálne optimalizovaný pre jeho veľký displej.

iPhone 5sV prípade, že si zaobstaráte iPhone 5s, môžete sa tešiť okrem iného na intuitívny snímač Touch ID, vďaka ktorému budete môcť odomykať svoj telefón na základe odtlačku prsta. Snímač tak zvyšuje bezpečnosť. Zamedzuje tomu, aby do telefónu mohol nahliadnuť niekto cudzí. Je navyše integrovaný priamo v tlačidle plochy, čo veľmi uľahčuje prístup.

iPhone 5s ocenia aj tí z vás, ktorí na telefóne radi hrajú hry, sledujú videá a sťahujú. Výkonom sa telefón dostáva prakticky na úroveň stolových počítačov, a to aj vďaka čipu s 64-bitovou architektúrou.

iPhone 6Má navyše energeticky úsporný procesor, takže vám telefón vydrží nabitý veľmi dlho. Nemusíte sa báť, že po pár desiatkach minút surfovania po internete či hraní hier dôjde k vybitiu batérie.

Určite by som spomenul tiež skvelý zabudovaný fotoaparát. Vývojári si v jeho prípade dali naozaj záležať. Došlo k zväčšeniu pixelov a tiež priemerom clony. Dá sa s ním bez problémov natáčať aj video v HD kvalite. Samozrejmosťou je u iPhonu 5s podpora väčšiny obľúbených sociálnych sietí. Nechýba ani moderná verzia iCloud, pomocou ktorej ľahko uložíte svoju obľúbenú hudbu, fotky, videá či najrôznejšie dokumenty.

iPhone 6

Ešte vychytanejší je iPhone 6. Oproti „päťke“ disponuje ešte väčším displejom. Zároveň je však tenší a ľahší. Už len pohľad na tento model a jeho vysoko atraktívny dizajn vás určite poteší.

Obsahuje výkonnejší a zároveň energeticky úspornejší čip A8. Telefón umožňuje maximálne rýchle sťahovanie dát, vie využívať aj pripojenie k Wi-Fi 802.11 ac. Ostatné špičkové funkcie z predchádzajúcich modelov boli zachované či mierne vylepšené.

Tip

Nezabudnite si váš nový iPhone ochrániť kvalitným krytom.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button