Elektronika

Ako vykonať montáž satelitu?

ako namontovať satelitJednou z možností, ako prijímať televízne kanály, je využitie satelitu. Satelitné prijímače sú praktické najmä tam, kde nie je možnosť napojiť sa na káblovú televíziu. Rovnako tak tieto zariadenia využijú tí z vás, ktorí nechcú byť obmedzení vo výbere televíznych programov. Vďaka satelitu ich totiž doma môžete mať pokojne aj niekoľko stoviek. V tomto článku sa dozviete, ako nainštalovať satelitný komplet a ako vykonať montáž satelitu?

Postup montáže satelitu

Voľba miesta

Satelit je potrebné umiestniť na vhodné miesto. Jeho parabola by mala byť s výhľadom na juh.

Zloženie paraboly

parabola na sateliteTento krok ide zložito vysvetliť, avšak v praxi je to celkom jednoduché. Satelitné komplety obsahujú podrobný návod, ako parabolu zložiť.

Ak budete postupovať podľa nich, nemali by ste naraziť na žiadny problém.

Ku zloženej parabole pripevnite LNB konvertor. Ak chcete prijímať signál z dvoch družíc, použite monoblock.

Ďalším krokom je na monoblocku nastavenie komunikačného protokolu na satelite, teda takzvané DiSEqC. V prípade, že budete prijímať signál je z jednej družice, nie je potreba DiSEqC nastavovať.

Pripevnenie paraboly

Parabolu nasuňte pomocou strmienku na držiak. Ten je potrebné zvoliť podľa toho, kam budete parabolu umiestňovať. Je totiž rozdiel v tom, či bude na balkóne alebo napríklad na stene. Držiaky na paraboly sa podľa toho líšia vo svojich parametroch, a to v dĺžke a priemere.

Potom je treba na parabole nastaviť príslušné pozície podľa toho, z akého satelitu budete signál prijímať. Pozície sa líšia podľa kanálov. Je tak potrebné vedieť napríklad, ako naladiť program.

Pripojenia káblov

satelit a pripojenie káblovNasleduje pripojenie koaxiálneho kábla, ktorý prepojí parabolu so satelitným prijímačom.

Je potrebné ho nasadiť do LNB konvertoru na parabole, druhý koniec potom napojiť na satelitný prijímač.

Na rad prichádza ešte pripojenie SCART kábla. Jeden jeho koncov zapojte do satelitného prijímača, druhý potom do vášho televízora.

Dekódovacia karta

Ak máte všetko zapojené, stačí do satelitného prijímača vložiť dekódovaciu kartu, zvoliť dekódovací program a počkať na aktiváciu karty.

Čo je potrebné na montáž satelitu?

  • Satelitný komplet
  • Koaxiálny kábel
  • SCART kábel
  • Dekódovacia karta

Ako dlho montáž satelitu potrvá?

Pripojenie satelitného prijímača s parabolou k televízoru vám zaberie približne 30 – 60 minút.

Aké budú náklady na satelit?

Záleží na tom, aký typ satelitného prijímača zvolíte. Ceny satelitných kompletov sa v súčasnosti pohybujú od cca 100 € vyššie.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button