Cestovanie

Ako spoznať Paríž za jediný týždeň?

Paríž za jediný týždeňAk sa vysloví slovo Paríž, každému sa v ušiach rozoznie melódia šansónov, zvuk akordeónu a pred očami sa mu vybaví Eiffelova veža a ďalšie jedinečné parížskej pamiatky. Paríž je proste jedným z najkrajších miest na svete a k jej názvu už bol pripojený rad prívlastkov. Mesto lásky, romantické mesto, metropola na Seine, mekka umelcov všetkých odborov a iné. Vychutnať Paríž si môžete v ktorúkoľvek ročnú dobu a vždy bude očarujúci a príťažlivý. Ako spoznať Paríž za jediný týždeň ? 

Ako cestovať do Paríža

Do Paríža sa môžete vypraviť na poznávací zájazd letecky, autokarom alebo vlastným autom. Výhodou je, že to zo Slovenskej republiky nie je žiadna veľká diaľka a tak si môžete Paríž dostatočne vychutnať počas niekoľkých dní, alebo tu stráviť dlhšiu dovolenku a tak lepšie spoznať Paríž. Pekné ubytovanie v Paríži si pohľadajte na stránke booking.com

Zájazdový autobus

Ak zvolíte pre poznávanie Paríža zájazdový autobus, budete mať možnosť pri obvyklej prehliadkovej trase uvidieť námestí Bastily, Notre Dame, Radnicu, Louvre, námestie Concorde, preslávenú triedu Champs Elysées, mosty cez Seinu a rad ďalších známych miest, ktoré si môžete následne prezrieť podrobnejšie pri pešej prehliadke mesta.

Dominanty Paríža

Samozrejmosťou pri návšteve Paríža je Eiffelova veža, ktorá je dominantou a symbolom Paríža. Odtiaľ môžete začať prechádzku za poznávaním a vychutnávaním ďalších pozoruhodností, ako sú svetoznáma Martove polia, nábrežie Seiny, katedrála Notre Dame, Invalidovňa, kde je hrobka cisára Napoleona a ďalšie.

Ďalšie zaujímavé miesta v Paríži

romantický výlet do ParížaParíž sa rozkladá na rovine a najvyšším miestom je Montmartre sa svetoznámym chrámom Sacre Coeur.

Na Montmartri je námestie umelcov, kde nájdete mnoho maliarov zvečňujících toto romantické mesto, ale tiež dom J. Marais, preslávený kabaret Moulin Rouge alebo Place Pigalle.

Louvr

Ako spoznať Paríž za jediný týždeňCez námestie Vendome sa okolo Opery dostanete k Louvru, ktorý ukrýva najdrahšie a najslávnejšie skvosty svetových umelcov vrátane známej Mony Lisy.

Spoznať Paríž cez umelecké diela je veľkým snom mnohých umelcov, ktorý tu zavítajú hladní po umení.

Romantická plavba v Paríži

Večer si môžete krásy Paríža vychutnať napríklad z lodičky alebo výletnej lodi. Významné stavby sú osvetlené reflektormi, čo umocňuje úchvatnosť tohto divadla.

Jedinečná kultúrna atmosféra

Po zhliadnutí všetkých pamätihodností Paríža môžete pobyt v tomto krásnom meste zavŕšiť návštevou divadelného predstavenia či iného kultúrneho zážitku a nakoniec v niektorej z preslávených parížskych reštaurácií či kaviarní, kde si dokonale vychutnáte miestnu jedinečnú atmosféru.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button