NávodyCestovanie

Ako zbaliť šperky na cestu?

ako zbaliť šperky na cestuDovolenkové obdobie je už v plnom prúde a okrem častej dilemy, či máme správne plavky a letné outfity, nás možno ešte trápi, ako a či vôbec si máme zbaliť so sebou naše šperky. Ak potrebujete vedieť rady a tipy, ako správne zabaliť svoje klenoty a pripraviť ich na cestu, čítajte náš článok ako zbaliť šperky na cestu.

Ktoré šperky sú vhodné na cestovanie?

Dovolenka je v prvom rade o relaxe, a preto drahé a nenahraditeľné šperky nechajte radšej v bezpečí doma v šperkovnici. Bez zásnubného prsteňa to určite chvíľu vydržíte.

Nikdy neviete, kedy si ho môžete zabudnúť na pláži alebo stratiť v mori. Pokiaľ sa predsa len rozhodnete cestovať s vašimi šperkami, majte ich vždy v batožine, na ktorú máte dohľad alebo ktorú môžete mať vždy pri sebe.

Ak chcete väčšiu istotu, informujte sa o poistení vašich klenotov aj v poisťovniach.

Ako zabaliť šperky na cestu?

Ak už ste presvedčený, že si na cesty beriete aj napríklad vaše obľúbené šperky zo striebra, máme pre vás praktické rady ako ich pobaliť tak, aby ostali nepoškodené a pripravené na nosenie. Prečítajte si aj článok ako čistiť striebro.

Šperkovnica

cestovanie so šperkamiVýborný spôsob pre tých, ktorý radi berú so sebou veľa klenotov.

Vďaka tomuto špeciálnemu kufríku bude mať každý jeden šperk svoje miesto a zamedzí sa tým poškodeniu a znehodnoteniu.

Slamka

Áno, dobre čítate, aj taká jednoduchá slamka vám veľmi dobre poslúži pri balení jemných retiazok.

Stačí ju navliecť do vnútra slamky a zapnúť a určite sa vám nestane, že sa vaše retiazky zamotajú.

Ak nosíte aj prívesky zo zlata či striebra, stačí ich dať do jemného sáčku a starostlivo zatvoriť alebo zaviazať.

Gombík

cestovanie so šperkami v krabičke na liekyPoznáte to, z každej náušnice máte iba jednu a neviete pochopiť ako a kde sa vám mohla stratiť. Tento jednoduchý nápad vám vašu starosť rýchlo vyrieši.

Nepoužité gombíky máme doma skoro všetci, tak prečo ich nevyužiť pri balení náušníc. Stačí, ak do dierok gombíka prestrčíte vaše náušnice a na druhej strane zapnete. Takto vám už žiaden pár náušníc neujde.

Krabička na lieky

Požičajte si od svojich starých rodičov dávkovač na tabletky s priehradkami a rovno si naordinujte na každý deň pekný kúsok zo svojich klenotov!

Veríme, že sme vám našimi radami pomohli a vaše cestovanie bude oddnes bez straty a poškodenia obľúbených kúskov z vašej šperkovnice. Už len teda poprajeme príjemné a bezpečné cestovanie. Prečítajte si aj článok ako vyčistiť bižutériu.

Podobné články

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button